امروز: دوشنبه 15 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

طرح توجیهی گاوداری تولیدی

طرح توجیهی گاوداری تولیدی دسته: دام و طیور
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 53 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 36

طرح توجیهی گاوداری تولیدی در 36 صفحه ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 9,100 تومان

خرید

طرح توجیهی گاوداری تولیدی در 36 صفحه ورد قابل ویرایش


فهرست مطالب                                               صفحه 2

مقدمه                                                           صفحه 4

نام و نشانی شركت                                          صفحه 6

خلاصه مدیریتی                                             صفحه 7

نوع صنعت ، سازمان و...                                 صفحه 8

برنامه بازاریابی                                             صفحه 9

مشتریان                                                       صفحه 10

توزیع                                                          صفحه 10

برنامه های طرح و توسعه                                صفحه 11

تبلیغات                                                        صفحه 12

برآورد نیروی انسانی                                      صفحه 13

چارچوب قانونی و عوامل محیطی                      صفحه 14

مراحل و روش تولید                                       صفحه 15

برآورد فضای مورد نیاز                                  صفحه 15

جدول (زمین)                                                صفحه 17

تسطیح و محوطه سازی                                   صفحه 17

ساختمانها                                                     صفحه 19

تاسیسات                                                      صفحه 20

ابزارآلات و وسایل فنی                                         صفحه 22

ماشین آلات و تجهیزات                                         صفحه22

وسایل نقلیه                                                        صفحه 23

اداری و كارگاهی                                                صفحه 23

هزینه پیش بینی نشده و متفرقه                                صفحه 24

هزینه قبل از بهره برداری و هزینه تاسیس                 صفحه 25

حقوق و دستمزد مستقیم و غیر مستقیم                        صفحه 26

آب و برق و سوخت                                              صفحه 27

تعمیرات و نگهداری                                              صفحه 27

هزینه های استهلاك                                               صفحه 28

هزینه های پیش بینی نشده و متفرقه                           صفحه 29

جمع كل هزینه ها                                                  صفحه 29

برنامه زمانبندی                                                    صفحه 30

برنامه مالی                                                         صفحه 31

مكانیابی                                                             صفحه 32

نمودارهای فرآیند عملیات و فرآیند جریان                    صفحه 33مقدمه :كار آفرینی موضوعی است كه در اواخر قرن بیستم مورد توجه محافل آموزشی كشور های جهان قرار گرفته است و در ایران برای اولین بار از طریق درس كار آفرینی در نظام جدید آموزش متوسطه كشور مطرح گردیده است.

یكی از اهداف مهم كارآفرینی،‌ایجاد انگیزه اعتقادی كافی در دانشجویان برای كار و تلاش مشاركت جدی در فعالیت های سالم اقتصادی است كه لازمه آن چگونگی بكار بستن تخصص از یك طرف و از طرف دیگر به كارگیری مهارتها لازم برای راه اندازی یك واحد كاری و یا انجام كار مفید در محیط ها ی كاری می باشد از این نظر بعضی از صاحب نظران، توسعه كار آفرینی را انرژی محركه كه موتور توسعه اقتصاد هر كشوور دانسته اند.

برای ایجاد زمینه مناسب برای تربیت و پرورش تفكر كار آفرین كه فرد بتواند به صورت یك عنصر با نشاط ، سالم ، خلاق ،‌نو آور ، تلاشگر ،‌مقاوم ، شجاع و متعهد به اصول تعلیم و تربیت در حیطه های شناختی ، عاطفی و روان حركتی با توجه به اثرات تعاملی آنها در یكدیگر از طریق درس كارآفرینی امكان پذیر می باشد به عبارت دیگر در صورت همكاری جدی دست اندر كاران امور تعلیم و تربیت كشور تجلی بخش اعظم هر آنچه كه در نظام تعلیم و تربیت به دانشجو داده شده باشد از طریق اجرای خوب این درس برای شروع یك زندگی مطلوب در دانشجو قابل مشاهده خواهد بود. از این نظر می توان گفت كار آفرینی یك مقوله عرفانی و فرا شناختی می باشد. و بنا به گفته جان فلاول فرا شناخت دانش فرد درباره جریانها یا فرآیندهای شناختی خود است و در بر گیرنده به عمل آوردن، منظم كردن و هماهنگ كردن مجموعه این فرایند هاست. به این سبب می توان فراشناخت را به معنای شناسایی خود به عنوان یك موجود متفكر دانست. آگاهی فراشناختی نقش بارزی در بر قراری یك توجه گزینشی ،‌حل مساله ، كنترل خود ، خود آموزی و تغییر رفتار دارد.

كار آفرینی زمینه های لازم را برای یافتن فرصتها در بازار كار و تولید برای توانایی فردی مورد بررسی قرار می دهد و مجموعه دانش و مهارتها را برای ورود به بازار كار مورد نیاز است و همچنین راهبردهای لازم را برای موفقیت در كسب و كار ارائه می نماید تا  پس از فراغت از تحصیل چنانچه تمایل داشته باشی به جای استخدام و كار برای دیگران در حد توان مالی و تخصصی به تنهایی یا به كمك دوستان و نزدیكان نسبت به راه اندازی و اداره یك واحد كوچك صنعتی،‌كشاورزی و خدماتی برای كسب و كار مولد اقدام نمایی.

از طرفی سرعت روند تحولات فن آوری و اقتصاد در جهان به گونه ای است كه حتی راه اندازی و اداره واحد های تولیدی و خدماتی كوچك نیز نیازمند اطلاعات و دانش است كه حتی راه اندازی و اداره واحد های تولیدی و خدماتی كوچك نیز نیازمند اطلاعات و دانش است كه در این مجموعه سعی شده است این گونه اطلاعات در حد امكان و ضرورت ارائه شود.

از طرفی روحیه و تفكر كار آفرینی هم در واحد های بزرگ تولیدی و خدماتی و هم در  واحد های كوچك كاربرد فراوان دارد و می توان خلاقیتها، نو آوریها و موفقیتهای زیادی را به دنبال داشته باشد. لیكن جایگاه اصلی توسعه تفكر كار آفرینی در واحد های كوچك تولیدی یا خدماتی است و امروزه در اغلب كشورها برای دست یافتن به پویایی اقتصادی به این امر بسیار مهم توجه خاصی مبذول شده است و برای تحقق آن به نحو شایان توجهی از اهرمهای قانونی و امكانات مراكز آموزشی و پژوهشی كشور بهره برداری گردیده و در برنامه ریزیها و سیاستگذاریها عنایات خاصی به این مهم شده است.

چه جانشین ها ومكمل هایی برای محصولات-خدمات خود در نظر گرفته اید؟تحقیقات بر عهده ارقان مدیریتی این سازمان گذارده شده بود.

با تحقیقات آنها متوجه شدیم كشور ما كمبود  لبنیات وگوشت و...  دارد كه درپایتخت این نیاز بیشتربود وما برای همین محل مورد نظر را درنزدیكی پایتخت انتخاب  كردیم  كه هم ارزان قیمت و هم از نظر كشاورزی  دارای  زمینهای متعدد باشد.

برای توصعه محصول چه فكر هایی كرده اید :

ما با برنامه ریزیی كه كردیم انتظار داریم درآینده ای نه چندان دور با صنعتی كردن گاوداری ،اضافی كردن تعداد گاوها و متعاقبا افزایش زمینهای گشاورزی ، چند واحدی كردن دستگاه های شیر دوشی ، باز چند واحدی  كردن گاوداری از لحاظ گاوهای شیری و گاوهای گوشتی و موارد دیگر میباشد.

تبلیغاترسانه هایی كه برای آگهی و تبلیغات محصولات \خدمات خود به كارمیگیرید كدامند؟ آیا برای تبلیغات محصولات \خدمات خود از متخصصین خارج از شركت استفاده كرده اید؟همان طور كه قبلا اشاره شد محصولات ما با كارهایی مثل  فروختن كمی ارزانتر از قیمت واقعی و همچنین عرضه  محصولات بهتر وبا كیفیت عالی به بازار. و همچنین فرستادن افرادی به عنوان مبلغ به كارخانجات و شركت ها یی كه برخی از محصولات ما به عنوان مواد اولیه آنها مورد نیاز است مانند :كارخانجات لبنیاتی  مثل كارخانجات شیر پاستوریزه  و... میباشد.برآورد نیروی انسانی

هر یك از بخشهای گوناگون شركت به چند نفر پرسنل نیاز دارد؟ مهارت و تحصیلات پرسنل باید در چه سطحی باشد؟ چه نوع روابط سازمانی باید بین آنها برقرار باشد؟ هزینه های پرسنلی به تفكیك كروههای كاری چقدر است؟

در بخش شیردوشی 2نفر \بخش ریختن علوفه 2نفر \ جمع كردن فضولات 2نفر میباشد.

تحصیلات كارگران این شركت همه سیكل هستند زیرا در این شركت مهم مهارت  وتجربه است نه مدرك.جارچوب قانونی و عوامل اجتماعی و محیطیمجوزمجوزها و تاییده های مورد نیاز شما كدامند؟ آیا كسب و كار شما به موضوعات مهم اجتماعی كه به امنیت ، آسایش و سعادت كاركنان مربوط است احترام میگذارد؟ آیاكسب و كار شما برای منطقه ای كه در آن قرار دارید توسعه و منافع اجتماعی به همراه می آورد؟ آیا قوانین و مقررات زیست محیطی را در نظر میگیرید؟

مجوز از تعاونی گاوداران برای حواله های دولتی محصولات درخواستی.(همانند جو، سبوس ، گندم ، سویا ،ذرت)

كارت سلامت برای تمام كارگران ، گرفتن پروانه گاوداری ، گرفتن جواز حفر چاه برای گاوداری  وموارد دیگر میباشد ...

__بله صد در صد  به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است برای همین ما در كارهایمان سعی میكنیم بهداشت را رعایت كنیم .

____بله ،با كاری كه ما كردیم ، مكانی كه ما گاوداری را در آن افتتاح كردیم شاید در آینده ای نه چندان دور كارخانجات دیگر(مثال كارخانجات شیر پاستوریزه) ویااستفاده مردم از زمینها به صورت بهینه و با صرفه میباشد .و همچنین بوجود آمدن شركت ماتقریبا باعث افزایش  رفت وآمد  تورم پولی زمینهای اطراف  آن و اعتبار بخشیدن به آنها میشود

مراحل تولید و ساخت محصولات و جریان ورود مواد اولیه اصلی تا مرحله بسته بندی محصولات را تشریح نمایید.

مرحله ی  شیردوشی :

 ابتدا گاو ماده رابه اتاق شیردوشی هدایت میكنیم و سپس با قرار گرفتن گاودر مكان مناسب ابتدا پستان گاو را شستشو داده سپس دستگاه شیردوشی را به پستانهای گاو ماده وصل كرده و بعد از مدت تعیین شده كه شیر كاو توسط شیردوش گرفته شد دستگاه شیردوش را از پستانهای گاو باز كرده و دوباره پستان های گاورا شستشو میدهیم و بعد از آن گاو را به محل خود هدایت میكنیم .

بعد از اتمام این مراحل شیر دوشیده شده رادر ظروف مخصوص قرار داده و به دست مشتریان میرسانیم(منظور به كارخانجات شیر پاستوریزه میرسانیم) .برآورد فضای مورد نیازطرح

به چه میزان فضا برای بخشهای تولید و عملیات نیاز دارید ؟فضای مورد نیاز برای بخشهای اداری ، رفاهی و كارگری را مشخص نمایید

قیمت فایل فقط 9,100 تومان

خرید

برچسب ها : پروژه کارافرینی گاوداری تولیدی , طرح توجیهی گاوداری تولیدی , کارآفرینی گاوداری تولیدی , دانلود پروژه گاوداری تولیدی , دانلود کارآفرینی گاوداری تولیدی , طرح توجیه فنی گاوداری تولیدی , توجیه اقتصادی گاوداری تولیدی , گاوداری تولیدی , گاوداری , تولیدی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر