امروز: دوشنبه 15 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پروژه کارآفرینی شرکت آجر ماشینی

پروژه کارآفرینی شرکت آجر ماشینی دسته: عمران و معماری
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 43 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 39

پروژه کارآفرینی شرکت آجر ماشینی در 39 صفحه ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 9,100 تومان

خرید

پروژه کارآفرینی شرکت آجر ماشینی در 39 صفحه ورد قابل ویرایش


مقدمه

صنعت و تکنولوژی عطیه خداوند متعال برای گذران زندگی مردم است و بدون اتکا به فن آوری روز تحقق عدالت اجتماعی امکان پذیر نیست، یا بسی دشوار است. اندیشه حکومت اسلامی موید علم و صناعت برای اداره مطلوب و عادلانه جامعه است. استخدام تکنولوژی مناسب برای رونق اقتصادی و افزایش تولید از سویی و تسلط کامل بر اطلاعات اجتماعی و ایجاد زمینه توزیع (عادلانه ثروت) و کالا با توجه به رشد جمعیت در جهان کنونی در جهت تحقق اهداف نظام ارزشی اسلام ضروری است. تولید بدون اتکا بر علم و تکنولوژی جان نمی گیرد پس از پیروزی انقلاب اسلامی علی رغم مشکل آفرینش های استکبار جهانی، حرکت در مسیر رشد و توسعه و استفاده روز افزون از تکنولوژی مدرن بی وقفه در کشور جریان داشته است و تولید هر روز رونق بیشتری یافته که شاخص های رشد به ویژه در برنامه های توسعه عمرانی کشور موید این حقیقت است و اما امروز که کشور گام در راهی بسی دشوار و طولانی نهاده است این صنعت وعلم است که می تواند دوشادوش مسئولان حرکت کرده و موجب اعتلای ایران اسلامی گردد، بنابراین با توجه به اشتیاق دولت در امر خصوصی سازی و واگذاری سرمایه به صاحبان خصوصی به ویژه در بخش صنعت این امکان فراهم گردیده تا صاحبان علم و دانش با تکیه بر همکاری دولت تحولی عظیم در حیطه صنعت و تولید ایجاد کنند.

طرح حاضر قطره ای از دریای بیکران است که اگر به دریاچه حرکت و تلاش بپیوندد و یاری لطف الهی به اقیانوس تحول خواهد رسید و این تحول ثمره ای بس شیرین برای کشور همیشه جاودانمان ایران خواهد داشت.

 معرفی

1- نام و مشخصات سهامداران

فاطمه بهادری با 30% سهام شرکت، سمت مدیریت را در دست گرفته است.

آمنه شجاعی با داشتن 52% درصد سهام شرکت، سمت مدیرعامل را در شرکت داراست

مابقی سرمایه شرکت توسط افراد خارج از شرکت تأمین گردیده است.

2- مشخصات محل اجرای طرح

استان خراسان شمالی در شهر بجنورد در ابعاد و مساحت هزار و ششصت متر مربع- کیلومتر یا جاده بجنورد، شیروان سمت چپ جاده خاکی واقع است محیط تولیدی

و محل استرار و کارمندان هفده شهریور جنب دبیرستان سمیه است.

 خلاصه مدیریت اجرایی

شرکت آجر ماشینی کیفیت دارای گواهی نامه استانارد کشوری در ناحیه خراسان شمالی است. این شرکت با در اختیار گرفتن ماشین آلات آلمانی جهت تولید آجر و بلوکه های بتنی به نام هندله (Hexdle) و کلر (Keller) توانسته روزانه در یک شیفت کاری هشت ساعته میزان 5000 آجر بلوکه بنا به سفارشات مشتریان تولید نماید.

زیربنای کارخانه 1600 مترمربع است که از میزان مساحت مقدار 280 متر مربع سوله ها 420 خشک کن، تاسیسات فنی 160 و کوره پخت آجر 400، سلف 110، واحد کنترل و کیفیت 50، نگهبانی30، استراحتگاه کارگران و نمازخانه 150 قرار گرفته اند این شرکت دارای 5 نفر عضور اصلی که شامل مدیر، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره است و 50 نفر کارگر که در یک شیفت هشت ساعته (14-7) مشغول به کار در کارخانه می باشند.

تولید آجر با بهترین خاک و مخلوط آن با آب به میزان کافی جهت جذب پایین آب صورت می گیرد. تجزیه و تحلیل صنعت

محیط کسب و کار

خدمات و زیربنای برای کارکنان و خانواده های آنها وجود ندارد زیرا کارگران در یک شیفت کاری کار می کنند و بعد آن ساعت از کارخانه خارج می شوند و فقط افرادی در آنجا باقی می مانند که مسئول کوره پخت آجر می باشند که برای آنها جایگاه مناسبی جهت استراحت در نظر گرفته شده است.

تغییرات جمعیتی

تغییر جمعیت می تواند یکی از عوامل موثر در تولید و فروش محصولات ما باشد. زیرا میزان تغییر جهت اگر رو به افزایش باشد یعنی میزان مهاجران به منطقه افزایش یافته که اکثر آنها جهت سکونت و تشکیل واحد تجاری برای اشتغال نیاز به ساخت و ساز دارند که می توانند محصولات ما را برای ساخت خود به کار ببرند. بنابراین به میزان فروش نیز افزوده خواهد شد.

اقتصاد

ما در راه اندازی کسب و کار خود به علاه مشتریان توجه خاصی داشته ایم، اما با توجه به اینکه در این کسب و کار، آجر تولید شده از لحاظ کیفی استاندارد می باشد پس مطمئناً قیمت مناسبی برای آن در نظر گرفته می شود و این عامل موجب علاقه مندی مشتری به خرید محصول با کیفیت و مطلوب می گردد اما به طور کلی نمی توان گفت برای فروش محصول می توان خرید تمام مشتریان در نظر گرفته شده است یا حتی برای هر فروش توان خرید هر مشتری را مدنظر قرار داد به هر حال این محصول با توجه به کیفیتی که دارد می تواند نیاز مشتری را در حد بالایی برآورد سازد پس خود مشتری می تواند با مقایسه این محصول با محصولات مشابه دیگر و با توجه به توان خرید خود محصول با کیفیتی و مناسب را انتخاب نماید.

بررسی روندهای بازار

با توجه به اینکه محصولات جایگزینی برای آجر ماشینی در عرصه تولید آن محصول موجب ایجاد رقابت در بازار گردیده اینگونه به نظر می رسد که تولید آجر کاهش یابد (یعنی در واقع استفاده از این محصول کاهش پیدا می کند اما با توجه به اینکه آجر دارای کیفیت استاندارد می باشد و در مقایسه با محصولات رقیب (یونولین، بتن،...) مقاوم تر می باشد پس هنوز هم می توان گفت تولید آجر می تواند رشد و توسعه را در پی داشته باشد.

تولید و فروش این نحصول در فصول زمستان به علت بارش های فروان و شرایط جوی نامناسب معمولا راکد بوده و قیمت این محصول در چنین فصلی رشد چندانی ندارد ولی این هم دلیل توقف تولید محصول نمی باشد ولی در مابقی فصل های سال تولید روند رو به رشدی خواهد داشت از آنجایی که تولید این محصول با وضعیت ساخت و ساز رابطه مستقیمی دارد پس انتظار می رود در زمان بهبود وضعیت ساختمان سازی تولید این محصول هم افزایش یابد.

بررسی قیمت

با محاسبه و بررسی قیمت محصول می توان اشاره کرد که قیمت اعلام شده برای محصول همان قیمت مورد انتظار مشتری خواهد بود. در صورتی که مشتری کیفیت را مدنظر داشته باشد متوجه خواهد شد که قیمت یک محصول استاندارد با محصول عادی کاملاً متفاوت خواهد بود.

تکنولوژی

برای تولید این محصولات از تکنولوژی خاصی استفاده نمی شود امام تمام ماشین آلات مورد نیاز به راحتی در دسترس می باشند و برای استفاده از آن نیاز به هزینه بالایی وجود ندارد با توجه به اینکه چند قطعه از این ماشین آلات در ایران تولید نمی شود و برای تولید این محصول از چند قطعه از ماشین آلات آلمانی استفاده می شود و در تامین قطعات گاهی دچار مشکل خواهیم بود اما از نظر ظرفیت تولیدی هیچ گونه مشکلی وجود نخواهد بود بلکه گاهش ظرفیت از حد برنامه ریزی شده هم بالاتر خواهد بود به دلیل وجود نیروی انسانی ماهر.

 برنامه عملیاتی

واحد تولیدی

قسمت تولیدی کارخانه جمعاً 4 کوره و هر کدام 17 درگاه جمعا 68 درگاه می باشد. دارای 16 خشک کن که 8 خشک کن جدید و مابقی قدیم می باشد.

با توجه به بازدیدی که از کارخانه بعمل آمد از عملیات تولیدی به شرح زیر است

خاک همزده شده یا دپو شده توس بلدز در فیلدر ریخته می شود از روی نوار متحرک بر روی دستگاه مغناطیسی می ریزد که اگر احیاناً فلزی درون خاک باشد تشخیص داده و جدا شود و سپس به دستگاه کرات خاک تقریبا پودر می شد توسط نوار متحرک وارد دستگاه والس خاک کاملاً پودر شده و خاک بصورت ورقه درمی آید سپس در دستگاه مخلوط یک ریخته می شود که در این قسمت خاک با آب مخلوط شده و بصورت گل مناسبی با استفاده از دو دنده که خلاف هم می چرخند درمی آید از آنجا گل وارد دستگاه خورشیدی می شود که اگر ریشه یا هر چیزی جز خاک در درون آن باشد تفکیک می نماید سپس بر روی نوار متحرک گل آماده وارد سیلو می شود در سیلو گل حدود یک ساعت می ماند سپس وارد مخلوط 2 می شود که اگر در سیلو گل خشک شده باشد توسط این دستگاه دوباره گل مربوط می شود سپس گل را داخل دستگاه پرس می ریزد که خلأ گل گرفته می شود و گل بصورت فشرده و شمش خارج می شود و توسط برش تکی گل برش می خورد و بعد بوسیله برش گروهی تبدیل به آجر می شود هر شمش تبدیل 35 آجر می شود.

آجرهای نیمه آماده وارد الیواتر تولید می شود که شامل 14 ردیف که هر ردیف شامل 5 ردیف افقی می باشد یعنی هر کدام از ایم یک قسمت یک لیفتراگ می شود با هر دفعه لیفتراگ (تعداد آجر 25× افقی5× عمودی 14= 1750 آجر را لیفتراگ با خود می برد.

لیفتراگ از روی ریل مخصوص به خود وارد خشک کن می شود کار خشک کن آب داخل گل را می گیرد و آجر خشک می شود در هر خشک کن 31750 آجر قرار می گیرد به علت اینکه گرما در بالای خشک کن قرار نگیرد پره هایی وجود دارد که گرما را از بالا به پایین می آورد و رطوبت اتاق از ته اتاق خارج می شود که شامل 16 خشک کناست سپس توسط لیفتراگ دیگری آجرها از خشک کن به قسمت دیگری برده می شود این قسمت توسط فینگر آجرهای خشک را بر روی نوار متحرک قرار می دهد آجرها به طرف خارج از سالن حرکت می کند و آجرها داخل واگن گذاشته می شود و به کوره ها منتقل می شوند.

آجرها به مدت دو روز داخل کوره ها هستند که تمام مدت باید آتش از بالا بر روی آجرها باشد تمام دستگاهها توسط اتاق PLC کنترل می شود ضایعات آجر برای پی ساختمانها مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه پرس

1- هر روزه 5 تا 8 متربه پرس پمپ انجام می شود

2- هر 3 ماه 8 تا 10 مرتبه گریس پمپ انجام می شود

3- هر 12 ماه 2 لیتر روغن برای دستگاه پرس مصرف می شود

4- در ازای 300 ساعت خدمت کردن و گردش تعویض روغن 160 لیتر استفاده می شود انبار پالت که پالت را زیر هر شمش آجر قرار می دهد و وارد الواتر می شود در طبقه بالا زنجیره هایی قرار داشت که هوای خشک کن را تنظیم می کرد و توسط فن رطوبت خشک کن را به بیرون منتقل می کرد.

آزمایشگات واحد تولیدمشتریان

مشتریان شرکت ما افرادی هستند که مشغول ساخت و ساز ساختمان می باشند آنها جهت ساختن هر گونه ساختمان به محصولات ما احتیاج دارند و تا مدتی که کار آنها جهت ساخت خاتمه نیافته است به محصول ما احتیاج خواهند داشت.

تبلیغات

امروزه در اکثر کشورها و از جمله ایران یکی از نقاط قوت در بخش فروش کالاها تبلیغات است که یکی از عناصر بازاریابی نیز می باشد که تولیدکنندگان باید خریدار را به طرف کالا جذب کرده تا بتواند مرغوبیت کالا را در مقابل قیمت آن به او بقبولاند که این کشش از طریق تبلیغات انجام پذیرد، در بازار رقابت داغ امروزه تبلیغات مانند کاردی برنده عمل کرده و خط دید خریدار نسبت به کالای دیگر را می برد تا با این عمل باعث فروش کالای خود گردد هر چند که در مقایسه با کالاهای مشابه در رتبه بالاتری نباشد اما به هر حال همانطور که تبلیغات عامل موثری برای مطرح کردن کالاها می باشد از درصد اطمینان بالایی نیز برخوردار نیست زیرا دلایل زیادی برای خرید کالا توسط خریدار وجود دارد و صد البته که هزینه تبلیغات اثر مستقیم بر روی قیمت کالا نیز دارد و احتمال زیاد شدن قیمت معینی فرض شده است و تا آن جا می توان از هزینه تبلیغات سود جست که اثر سود بر روند فروش و ساخت و عرضه کارا نداشته باشد به طور کلی تبلیغات در موارد زیر در فروش محصولات تاثیر زیادی خواهد داشت

الف- تعیین بودجه تبلیغات

شرکتهای مختلف دارای روشهای گوناگون برای تعیین بودجه تبلیغاتی می باشند این روشها شامل موارد زیر است

1- توانایی مالی شرکت در این روش تبلیغات با توجه به بودجه مالی شرکت انجام می پذیرد استفاده از این روش دارای نقاط ضعفی مانند عدم وجود برنامه تبلیغاتی صحیح و دراز مدت و عدم استفاده از موقعیتهای مناسب برای تبلیغات می باشد.

2- روش درصد فروش دراین روش شرکت درصد تعیین شده ای ار فروش خود را برای تبلیغات تعیین می کند (مثلا 3 درصد) میزان هزینه تبلیغاتی در این روش منوط به توانایی شرکت خواهد بود. مضافاً این که در صورت پیروی کلیه شرکتها از این روش احتمال جنگهای تبلیغاتی کاهش خواهد یافت ولی این روش همانند روش اول احتمال استفاده از موقعیتهای مناسب را کاهش می دهد.

3- روش مقایسه با رقبا در این روش با آگاهی از هزینه تبلیغات شرکتهای رقیب در بازار بودجه تبلیغات تعیین می شود دانستن میزان تبلیغات رقبا در بازار مفید است این روش از کلیه نقاط ضعف دو روش دیگر برخوردار است.

4- روش هدف شاید عاقلانه ترین روش تعیین بودجه تبلیغات یک شرکت آن باشد که تبلیغات لازم برای هر یک از کالاها و در هر یک از بازارها، با توجه به هدف مورد نظرصورت گیرد سپس با جمع آن ها می توان بودجه کلی تبلیغات را تعیین کرد

ب- پیام

پیام باید قابلیت جذب بیننده- شنونده و یا خواننده را داشته باشد و سطوح فکری مخاطبین را درک کند و بالاخره پیغام بایستی در فرد ایجاد احتیاج نموده و راهی برای دفع آن احتیاج پیشنهاد کند که این راه شامل استفاده از کالای مورد نظر می باشد به طور کلی در مورد کالای مورد نظر تعاریف زیادی را می توان مورد استفاده قرار داد ولی خریداران نه تنها تعاریف مبالغه آمیز را باور نمی کنند بلکه تمامی آنها را به خاطر نخواهد سپرد در نتیجه پیغام باید بر روی نکات مهم متمرکز نماید و این نکات به نوع کالا بازار مورد هدف و رقابت موجود در مراحل مخصوص کالا بستگی دارد هنگامی که خاصیت کالا در تبلیغات استفاده می شود نباید آن را تا مدت زیادی تغییر داده و خاصیت دیگر را مورد استفاده قرار داد زیرا کلیه سرمایه گذاری در ثبت آن خاصیت از نظر خریداران به هدر رفته و باعث پیچیدگی موضوع نزد آنان خواهد شد کار تبلیغات قبولاندن خاصیت کالا به مردم نیست بلکه قبولاندن خواصی است که مردم نیازمند آن هستند تبلیغ نه تنها باید دارای پیغام مناسبی باشد بلکه باید در چهارچوب صحیحی نیز مورد توجه قرار گیرد.

ج- انتخاب رابطه تبلیغاتی

میزان استفاده از تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجلات و سایر وسایل تبلیغاتی به سه موضوع اصلی بستگی دارد

1- عادات اشخاص مورد هدف در بازار بر اساس استفاده از رابطه های تبلیغاتی

هدف تبلیغات

1-مطلع نمودن خریداران از وجود کالایی جدید

2- مطلع نمودن خریداران از حراج فصلی

3- آشنا نمودن خریداران با بسته بندی و نام کالا به منظور شناسایی آن

4- بدست آوردن واسطه های فروش

5- جذب خریداران احتمالی به نمایشگاهها جهت امتحان کالا

قبل از اقدام به هر نوع تبلیغ می بایستی موارد زیر را در نظر داشت

الف- چه مبلغی صرف هزینه تبلیغات شرکت شود؟

ب- چه پیغامی و در چه چهارچوبی باید عرضه شود؟

ج- از کدام رابطه و یا رابطه های تبلیغاتی استفاده شود؟روشهای توزیع کالا

امروزه در بازاریابی بیشتر تولیدکنندگان کالای خود را مستقیماً در اختیار مصرف کننده قرار نمی دهند ما بین آن ها و مصرف کننده تعدادی واسطه بازار وجود دارد که هر یک از عملیاتی مخصوص به خود انجام می دهند تعداد واسطه ها در صنایع مختلف تغییر می کند و حتی در یک صنعت ممکن است تولید کنندگان مختلف از واسطه های گوناگون و در بازارهای متفاوت از کانالهای توزیع مختلف استفاده کنند برای مدیران شرکتهای تولید کننده انتخاب کانال توزیع از دو نظر حائز اهمیت است

1- تاثیر کانال انتخاب شده بر روی سایر تصمیمات بازاریابی شرکت مثلا قیمت گذاری یک کالا ارتباط نزدیکی با انتخاب شرکت در رابطه با توزیع کنندگان محدود متمایل به سود بیشتر و یا توزیع کنندگان زیاد متمایل به سود کمتر دارد و همچنین برنامه های تبلیغاتی شرکت در ارتباط زیادی با همکاری نام و شهرت واسطه های انتخاب شده دارد تصمیم درباره گروه فروش شرکت نیز بستگی به آن دارد که آیا تولیدکنندگان می توانند مستقیماً کالای خود را به فروشگاهها و یا مصرف کنندگان عرضه نمایند و یا باید از عمده فروشان استفاده کنند.

2- انتخاب یک نوع توزیع باعث می شود که یک رابطه طولانی ما بین این شرکت و یا شرکتهای دیگر به وجود آید.1- زمانی که آشنایی خریداران با کالاها کم است

2- زمانی که فروش آن در بازار در حال افزایش است

3- زمانی که خریدار به سهولت خواص کالا را تشخیص نمی دهد

4- زمانی که کالا از نوعی است که می توان آن را با خواص گوناگون تولید، و به بازار عرضه کرد.

همانطور که گفته شد هزینه تبلغیات جزئی از هزینه های عرضه کالا به شمار می آید و باید از منبعی تامین گردد که شرکتهای مختلف دارای روشهای گوناگون برای تعیین بودجه تبلیغاتی می باشند این روشها شامل موارد زیر است

1- توانایی مالی شرکت

در این روش تبلیغات با توجه به بودجه مالی شرکت انجام می شود استفاده از این روش دارای نقاط ضعفی مانند عدم برنامه تبلیغاتی صحیح و دراز مدت و عدم استفاده از موقعیتهای مناسب برای تبلیغات می باشد.

2- روش درصد فروش

در این روش درصد تعیین شده ای از فروش خود را برای تبلیغات تعیین می کن میزان هزینه تبلیغاتی در این روش منوط به توانایی شرکت خواهد بود مضافاً این که در صورت پیروی کلیه شرکتها از این روش، احتمال جنگهای تبلیغاتی کاهش خواهد یافت ولی این روش همانند روش اول احتمال استفاده از موقعیتهای مناسب را کاهش می دهد.

3- روش مقایسه ای با رقبا

در این روش با آگاهی از هزینه تبلیغات شرکتهای رقیب در بازار بودجه تبلیغات تعیین می شود دانستن میزان تبلیغات رقبا در بازار مفید است ولی دانستن یک مسئله و پیروی از آن با چشمهای بسته مسئله دیگری است این روش از کلیه نقاط ضعف دو روش دیگر برخوردار است.

4- روش هدف

شاید عاقلانه ترین روش تعیین بودجه تبلیغاتی یک شرکت، آن باشد که تبلیغات لازم برای هر یک از کالاها و در هر یک از بازارها با توجه به هدف مورد نظر صورت گیرد سپس با جمع آن ها می تواند بودجه کلی تبلیغات شرکت را تعیین کرد.

قیمت فایل فقط 9,100 تومان

خرید

برچسب ها : پروژه کارافرینی شرکت آجر ماشینی , طرح توجیهی شرکت آجر ماشینی , کارآفرینی شرکت آجر ماشینی , دانلود پروژه شرکت آجر ماشینی , دانلود کارآفرینی شرکت آجر ماشینی , طرح توجیه فنی شرکت آجر ماشینی , توجیه اقتصادی شرکت آجر ماشینی , شرکت آجر ماشینی , شرکت , آجر ماشینی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر