امروز: دوشنبه 15 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق شنای سرعتی و استقامتی

دانلود تحقیق شنای سرعتی و استقامتی دسته: تربیت بدنی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 336 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 8

دانلود تحقیق شنای سرعتی و استقامتی

قیمت فایل فقط 39,000 تومان

خرید

دانلود تحقیق شنای سرعتی و استقامتی 

تاریخچه شنا

فدراسیون بین المللی شنا(FINA) در سال ۱۹08 در اثر یک حادثه بلکه از روی قصد و نیت بنیان نهاده شد .

جورج دبلیوهرن دبیر موسسه این فدراسیون ایجاد این نهاد بین‌المللی را نتیجه افزایش تماس‌های بین‌المللی در ورزش از بازی‌های المپیک آن روز ذکر می‌کند.

 طرز برگزاری مسابقات باعث بالا گرفتن مخالفت‌های شد که نتیجه آن برگزاری کنفرانس بین المللی لندن در تاریخ ۱۹ ژوئیه ۱۹۸۲ است و ثمره و میوه این کنفرانس تأسیس فینا یا همان شنا بود.

در سال ۱۹۲۸ هیئت مدیره بین المللی واترپلو و کمیته بین المللی شنا نیز با گرفتن در کنگره فینا که در همان سال برگزار شد جورج دبلیو هرن دبیر موسس فینا از سمت خود کناره‌گیری کرد و به عنوان اولین رئیس افتخاری فینا برگزیده شد .

شنای استقامتی :

شناگران استحکام و افرادی منحصر به فرد هستند که مدت زمان زیادی را در آب می گذرانند تا شنا کردن بدون افزایش سطح لاکتات خون یا سریع شناکردن با استفاده از درصد پایین ظرفیت هوازی بیشینه است به نظر می‌رسد اگر شناگر استقامت مسیر متابولیک هوازی اکسایشی قالب را حفظ کند می تواند شدیدتر کار کند و به مفهوم برخورداری از آمادگی هوازی مناسب است یعنی وی دارای قابلیت خوبی برای حفظ گلیکوژن و اکسیژن کافی در دستگاه به منظور تامین سوخت انرژی می باشد و همچنین ممکن است حفظ غلظت لاکتات خون در سطح پایین‌تر سازه حفظ حجم خون کافی باشد لاکتات با حجم بیشتر با غلظت لاکتات کمتر برابر است و البته این امر برای میزان زیادی به آب رسانی کافی و وضعیت الکترونیکی مناسب بستگی دارد و سریع به حفظ حجم خون کمک می‌کند .

 شناگران استقامت باید ملاحظات تغذیه زیر را مورد توجه قرار دهند:

 اغلب چگالی تراکم استخوان شناگران پایین است در مقایسه با سایر ورزشکاران شناگران چگالی استخوانی کمتری دارند و دلیل این مطلب مشخص است و شناگران نسبت به دویدن فشار کمتری بر استخوانها اعمال می کند. با این حال این موضوع می‌تواند دلیل دیگری نیز داشته باشد و شناگران ساعت‌های زیادی را در محیط سرپوشیده مانند استخر به صورت افقی فعالیت می‌کند در حالی که ورزشکاران دیگر در فضای باز در معرض نور خورشید قرار دارند و بدن آنها می‌تواند ویتامین D بیشتری را بسازد که بر رشد استخوان به شدت اثر دارد درباره شناگران استقامتی خوش شانسی که در مناطق گرمسیر زندگی می‌کنند می‌توانند از استخرهای روباز استفاده کند و این موضوع چگالی کم استخوان نگران کننده نیست.


 فایل ورد (قابل ویرایش)
بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده میشود

 فایل ورد (قابل ویرایش)بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده میشود

قیمت فایل فقط 39,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود تحقیق شنای سرعتی و استقامتی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر