امروز: یکشنبه 7 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود اوباشگری فوتبال و نظریه فراگرد متمدن

دانلود اوباشگری فوتبال و نظریه فراگرد متمدن دسته: سایر گروه های علوم انسانی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 255 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 9

دانلود اوباشگری فوتبال و نظریه فراگرد متمدن دانلود اوباشگری فوتبال و نظریه فراگرد متمدن

قیمت فایل فقط 42,000 تومان

خرید

دانلود اوباشگری فوتبال و نظریه فراگرد متمدن 

مقدمه

در برخی رشته‌ها و فعالیت‌های ورزشی  ، خشونت طرفداران و هواداران به اندازه ای جدی و رایج است که برای جامعه معضلات هادی به وجود می‌آورد.

 بهترین نمونه این نوع خشونت اوباشگری در ورزش فوتبال است امروزه رفتار خشونت آمیز به عنصری از فرهنگ حاکم بر ارزیابی فعالیت‌های ورزشی بدل شده است که تجلی آن را در میان تماشاگران طرفداران و گاه ورزشکاران رشته فوتبال می‌توان مشاهده کرد .

به نظر برخی از پژوهشگران در بین همه فعالیت‌های ورزشی تنها ورزش فوتبال است که سبب ایجاد اوباشگری به مفهوم مغز و می‌شود یعنی فعالیتی جمعی و خشن جان دادن در ورزشگاه‌ها و گاه مناطق پیرامون آن بین طرفداران به نظر برخی از پژوهشگران در بین همه فعالیت‌های ورزشی تنها ورزش فوتبال است که سبب ایجاد اوباشگری به مفهوم مغز و می شود یعنی فعالیتی جمعی و خشن جام دادن در ورزشگاه ها و مناطق پیرامون آن بین طرفداران تیم های رقیب انجام میشود .

اوباشگری به عنوان آشکارترین جلوه اجتماعی خشونت در ورزش فوتبال به شکل امروزین خود ابتدا در دهه ۱۹۶۰ و در عرضه رقابت‌های فوتبال بریتانیا مورد توجه قرار گرفت و به عنوان یک موضوع مطرح گردید ‌. در دهه ۱۹۸۰ و باتری به صورت پدیده‌ای رایج درصد کشورهای اروپایی درآمد و در آینده برنامه ریزی تاکتیکی و ساختار نظامی بدن به ویژگی‌های رفتاری اوباشگری شد و عمده فاجعه و باشگاه اروپایی به سال ۱۹۸۵ مربوط می‌شود زمانی که برخورد مثبت با طرفداران دو تیم باشگاهی لیورپول انگلیس و یوونتوس از ایتالیا در جریان برگزاری رقابت برای فتح جام قهرمانی باشگاههای اروپا در ورزشگاه ایسل شهر بروکسل و طی آن ۳۸ نفر کشته و ۲۰۰ نفر زخمی شدند.

قیمت فایل فقط 42,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود اوباشگری فوتبال و نظریه فراگرد متمدن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر