امروز: یکشنبه 21 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت مقدمات زبان شناسی

پاورپوینت مقدمات زبان شناسی دسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 71 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 162

این محصول پاورپوینت مقدمات زبان شناسی هستش که دارای 162 اسلاید می باشد

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

بخشی از متن اورپوینت

هدف كلی این درس آشنایی با انواع زبان‌های دنیا و چگونگی پیوند و ارتباط آن زبان‌ها با همدیگر و بررسی و شناسایی قانون حاكم بر تحول و تغییر زبان‌های دنیا، از جمله زبان فارسی.
زبان‌شناسی چیست؟ زبان‌شناسی دانش شناخت و بررسی زبان به‌روش علمی است.در مطالعات زبان‌شناسی آنچه اهمیت بیشتری دارد ارائة فرضیات نیست بلكه سنجش این فرضیه‌ها با پدیده‌های زبانی و توصیف آنهاست. علم تنها به توصیف پدیده‌ها و تدوین قوانین حاكم بر آنها بسنده نمی‌كند، بلكه در پی یافتن علل و توضیح عوامل دخیل و مؤثر در تكوین و تغییر پدیده‌ها نیز برمی‌آید. زبان به‌عنوان قوة نطق یعنی همان ویژگی خاصی كه فصل ممیز انسان از حیوان است مورد مطالعه قرار می‌گیرد و قوانین ناظر بر آن بررسی می‌شوند.تحولات زبانی براساس قانونهای ویژه‌ای صورت می‌گیرد كه شناخت آن تحولات براساس این قوانین نیز در محدودة كار زبان‌شناسی است. قانونهای زبان‌شناسی كه به‌طریق استقرا و از بررسی اجزا به‌دست می‌آیند، ‌همانند قانونهای ریاضی همواره قطعی و حتمی نیستند. بشر همواره برای برقراری ارتباط در جوامع خود از وسایل و ابزارهای مختلفی سود می‌برده است كه در این میان زبان مهمترین ابزار و وسیله به‌شمار می‌آید. زبان یك نهاد اجتماعی است. بدین‌معنی كه افراد یك اجتماع به‌منظور آگاهی از مقاصد یكدیگر و برای برقراری ارتباط با همدیگر عناصر آن را برقرار كرده‌اند. زبان دارای دو صورت یا دو نمودِ ملفوظ و مكتوب است. نمودِ ملفوظ آن عبارت است از ارتعاشات صوتی كه در هوا پخش می‌شود و ناپایدار است و نمودِ مكتوب آن عبارت است از ثبت و ضبط گونه‌ای از نمودِ ملفوظ كه پایدار می‌ماند. 

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

برچسب ها : مقدمات زبان شناسی , پاورپوینت مقدمات زبان شناسی , دانلود پاورپوینت مقدمات زبان شناسی , جزوه مقدمات زبان شناسی , دانلود کتاب مقدمات زبان شناسی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر