امروز: دوشنبه 15 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت تاریخ زبان فارسی

پاورپوینت تاریخ زبان فارسی دسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 64 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 179

این محصول پاورپوینت تاریخ زبان فارسی هستش که دارای 179 صفحه می باشد

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

بخشی از متن پاورپوینت:

معرفی و راهنمایی كلی طرح درس «تاریخ زبان فارسی» و جایگاه آن در میان درسهای دیگر: هدف كلی این درس آشنایی با تاریخ تحول زبان و بررسی دوره‌های تاریخی زبان فارسی در سه دورة مستقل فارسی باستان، فارسی میانه و فارسی جدید (نو).در این درس با بررسی و مقایسة‌ زبانهای ایران قبل از اسلام و تحولات آنها و  چگونگی تحول و پیدایش فارسی بعد از اسلام بررسی می‌شود.

زبان امری اجتماعی و وسیله‌ای است برای برطرف كردن نیاز افراد جامعه به برقراری ارتباط با یكدیگر و تفهیم و تفاهم.تغییراتی كه در زبان رخ می‌دهد تصادفی و اتفاقی نیست بلكه تابع قوانین و قواعد معینی است و به همین دلیل، با اینكه هر زبانی از صورت اصلی خود بسیار دور شده است، می‌توان رابطة آن را با اصل و با زبانهای دیگری كه از آن منشعب شده‌اند تشخیص داد.

زبان مانند یك امر طبیعی به طریقی مشخص تحول و تكامل می‌یابد و به‌همین دلیل باید دانست كه تغییر یا دور شدن یك صورت زبانی از اصل و صورت قدیمی خطا و غلط شمرده نمی‌شود بلكه معلول رویدادهای اجتناب‌ناپذیر زمان است.

در دورة باستان هر اسم به هشت حالت مختلف صرف می‌شد و علایم صرفی نیز تكواژهایی پایانی بود كه به واژة ساده می‌پیوست. در فارسی جدید، با حذف تكواژهای پایانی، نه تنها نظام صرف اسامی به كلی از بین‌رفته بلكه ساخت جنس دستوری و شمار مثنی نیز از دستگاه زبان خارج شده است. 

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

برچسب ها : تاریخ زبان فارسی , پاورپوینت تاریخ زبان فارسی , دانلود پاورپوینت تاریخ زبان فارسی  , خلاصه تاریخ زبان فارسی , زبان فارسی , مقاله در مورد تاریخچه زبان فارسی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر