امروز: یکشنبه 21 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت انواع ادبی

پاورپوینت انواع ادبی دسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 81 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 165

این محصول پاورپوینت انواع ادبی هستش که دارای 165 اسلاید می باشد

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

بخشی از متن پاورپوینت:

هدف كلی این درس آشنایی با انواع ادبی دنیا و  چگونگی استقلال یا ارتباط آثار ادبی با یكدیگر است. موضوع اصلی این درس طبقه‌بندی ادبیات و كوشش در راه درك ارتباط آثار ادبی و پیدا كردن نظم و قانون در بین آنهاست.در این درس در مورد آثار ادبی از جمله حماسه، غنا، ادبیات نمایشی، ادبیات تعلیمی، قوالب شعری و دگرگونی‌های تاریخی آنها بحث می‌شود. انواع ادبی در ردیف سبك‌شناسی و نقد ادبی یكی از اقسام جدید علوم ادبی است.

موضوع اصلی آن طبقه‌بندی كردن آثار ادبی از نظر ماده و صورت در گروه‌های محدود و مشخصی است. در انواع ادبی این پرسش مطرح است كه آیا هر اثر ادبی برای خود وجود مجزا و مستقلی دارد و یا می‌توان بین گروه‌هایی از آنها ارتباط و تشابهی یافت.انواع ادبی یكی از شعبه‌های بسیار مهم ادبیات است كه مخصوصاً در سالیان اخیر كه دید علمی بر همه شؤون فكری بشر تأثیر نهاده است مطمح نظر محققان ادبیات قرار گرفته است.

در انواع ادبی هدف اصلی طبقه‌بندی كردن برحسب ساختمان آثار ادبی و مختصات درونی و ساختاری آنهاست.  در ادبیات غرب از تلفیق تراژدی و كمدی نوع جدیدی موسوم به تراژدی – كمدی tragicomedy به وجود آمده است كه ارسطو در كتاب «فن شعر» از آن سخن نگفته است.شاهنامه از آنجا كه به طرح داستانهای اساطیری و ملی قوم ایرانی پرداخته است جنبه حماسی دارد و برای طرح مطالبی مفصل در حدود شصت هزار بیت ناچار بوده است قالب مثنوی را اختیار كند.

در سده‌های نخستین ادب فارسی حماسه و قصیده تفوق داشت و بعدها به عللی كه مشروحاً در مباحث تاریخ ادبیات و سبك‌شناسی مذكور است نوع ادبی غزل و غنا در سده‌های ششم و هفتم جای حماسه و قصیده را گرفت.روكرت مستشرق معروف آلمانی با ترجمه غزلهایی از مولانا در سال 1819 قالب غزل فارسی را در ادبیات آلمانی مرسوم كرد.

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

برچسب ها : انواع ادبی , پاورپوینت انواع ادبی , دانلود پاورپوینت انواع ادبی , انواع ادبی در شعر فارسی , انواع ادبی با مثال , انواع ادبی شمیسا , انواع ادبی و شعر فارسی شفیعی کدکنی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر