امروز: یکشنبه 7 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

نمونه اجرا شده تست نئو - نمونه تفسیر تست نئو (سه نمونه)

نمونه اجرا شده تست نئو - نمونه تفسیر تست نئو (سه نمونه) دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 3007 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31

نمونه تفسیر آزمون نئو 240 سوالی نمونه آزمون neo

قیمت فایل فقط 9,600 تومان

خرید

تعداد صفحات: 31 (سه نمونه)

نوع فایل: WORD

قسمتی از متن

نمونه اول:

مشخصات ازمودنی

معاینه وضعیت روانی

تشخیص پنج محوری DSM-IV-TR

آزمون NEO:

1-عبارت های بدون پاسخ

2-کنترل اعتبار

3-محاسبه نمرات مقیاس ها و شاخص ها

4-توصیف کلی شخصیت بر مبنای عوامل 5 گانه

5-تفسیر تفصیلی

6-همبسته های شخصیتی

7-فرضیه های بالینی و دلالت های درمانی

8-ثبات پروفایل

9-گراف های سبك شخصیتی

توصیف کلی شخصیت بر مبنای عوامل 5 گانه

این فرد دارای درجۀ بسیار بالایی از بی ثباتی هیجانی نیز است. داشتن احساسات منفی همچون ترس، غم، برانگیختگی، خشم، احساس گناه، احساس كلافگی دائمی و فراگیر مبنای مقیاس عصبیت(N) را تشكیل می دهند، در هر صورت N در برگیرندۀ عناصری بیش از آسیب پذیری به ناخوش احوالی روان شناختی است. فرد دارای نمره خیلی بالا در N، به احتمال بیشتری دارای باورهای غیرمنطقی است و قدرت كمتری در كنترل تكانه ها دارد و درجه های انطباق ضعیف تری با دیگران و شرایط فشار روانی را نشان می دهد. همچنین فرد دارای نمره خیلی بالا در این شاخص ممكن است در معرض خطر ابتلا به برخی از اختلالات روانی باشد.

آزمودنی موردنظر در شاخص برون گرایی نمره پایینی گرفته است. برون گراها افرادی اجتماعی هستند. افزون بر دوستدار دیگر بودن و تمایل به شرکت در اجتماعات و میهمانی ها، این افراد در عمل قاطع، فعال و حراف یا اهل گفتگو هستند. این افراد هیجان و تحرک را دوست دارند و برآنند که به موفقیت در آینده امیدوار باشند.

نمرة فرد در مقیاس توافق پایین می باشد که نشان می دهد فردی بدگمان و مظنون به دوستی بوده و نگرش مثبتی به ماهیت انسان ندارد. از دیگر ویژگی های این افراد وادار کردن دیگران برای انجام کارها طبق خواستة خود می باشند و نیاز های خود را مقدم بر نیاز های یگران می دانند. وی آماده برای رقابت با دیگران برای نظرات خود می باشد. این افراد بیشتر عمل گرا هستند.

نمرة فرد در مقیاس بازبودن خیلی بالا می باشد که با ویژگی های همچون : فردی که رویاپردازی را وقت تلف کردن دانسته و دارای تصورات محدودی است. او همانند بیشتر افراد به زیبایی، موسیقی، هنر ، شعر، و طبیعت اهمیت می دهد و واکنش های احساسی و هیجانی او دارای تنوع و شدتی در حد متوسط است. وی از فعالیت های جدید و متنوع لذت می برد و نیاز شدیدی به تنوع در زندگی دارد. او دارای درجه های بسیار بالایی از کنجکاوی های ذهنی است و در باورهای اخلاقی، سیاسی و اجتماعی خود میانه روست.

سرانجام اینكه نمره های این فرد در شاخص وجدانی بودن، پایین است. مردان دارای نمرۀ در این دامنه، در حد کمی از نیاز برای موفقیت قرار داشته و می توانند برای استفاده از تفریحات، كارهای خود را كنار بگذارند. و آنها در حد پایینی دارای برنامه و سازماندهی رفتار خود هستند و در كارها قابل اعتماد نبوده و دارای درجه های پایینی از نظم درونی و پیگیری كارها هستند.

نمونه دوم:

مشخصات ازمودنی

معاینه وضعیت روانی

تشخیص پنج محوری DSM-IV-TR

1-کنترل اعتبار

2-محاسبه نمرات

3-توصیف کلی شخصیت

4-تفسیر جزئیات بر مبنای مقیاس های N، E، O، A، C

5-همبسته های شخصیتی

6-فرضیه های بالینی

7-ثبات پروفایل

8-سبک های شخصیتی

تفسیر جزئیات بر مبنای مقیاس های N، E، O، A، C:

عصبیت: این فرد این توانایی را در خویش می بیند که در رویارویی با موقعیت های بغرنج خود را کنترل کند. وی به راحتی می تواند در برابر هوس ها و کشش های خود مقاومت کند، چون ظرفیت بالایی از تحمل را دارد. این فرد در موقعیت های بین فردی عادی عمل می کند و در جمع های بزرگ در حد متوسط اضطراب را تجربه می کند. وی احساس گناه، غم، نومیدی و تنهایی را در حد معمول تجربه می کند. احساس خشم به صورت نهفته و یا آشکار در این فرد در حد متوسط قرار دارد و این مطلب با بالا بودن عامل توافق تناسب دارد. اضطراب و نگرانی نیز در مورد این فرد در حد متوسط قرار دارد.

برون گرایی: این فرد از بودن با دیگران لذت می برد و در هنگام بودن در جمع احساس شادمانی می کند. وی فردی صمیمی و با محبت است که ارتباط دوستانه ای با دیگران دارد. صادقانه دیگران را دوست دارد وبه آسانی با دیگران مراوده و رفاقت می کند. وی فردی مسلط، با تحکم و از نظر اجتماعی پیشرو و پیشگام به شمار می رود. بدون تردید حرفش را می زند و اغلب در گروه نقش رهبری را به عهده می- گیرد. این فرد معمولاً دارای آهنگ سریع در حرکت ها است. پرانرژی بوده و همیشه مشغول فعالیت است. نیز زندگی پر تحرکی دارد. وی از نظر هیجان خواهی در حد متوسط می باشد. فردی شلوغ و پرسر و صدایی نمی باشد.

نمونه سوم:

تفاسیر مقیاس های صفات شخصیت NEO:

عامل N:

N: آقای ......... حالتی ارام وراحت دارد اما گاهی اشتباهات خود را تکرار می کند ودر حالت عصبانیت رفتار خطایی را از خود بروز می دهند، اماراحت طلب بوده وبه هنگام خشم آرام هستند.وگاهی احساس غم ، نا امیدی وتنهایی را تجربه می کند ودر جمع دچار دستپاچگی وشرم هستند وبه ریشخند دیگران حساس بوده ومستعد احساس حقارت می باشند.درکنترل هوس ، میل وارزوها ناتوان بوده که در شرح حال نیز به مصرف سیگار وعدم ناتوانی در رژیم غذایی آقای ........ اشاره شد ،ودر مقابل استرس احساس ناتوانی می کند ودر یک موقعیت اظطراری وابسته وناامید می شوند.

قیمت فایل فقط 9,600 تومان

خرید

برچسب ها : نمونه آزمون شخصیت نئو , نمونه تفسیر تست نئو , نمونه تفسیر نئوت , فسیر آزمون نئو 240 سوالی , تفسیر آزمون نئو فرم بلند , تفسیر neo , تفسیر آزمون neo , تفسیر تست neo , تفسیر آزمون neo فرم بلند , تفسیر پرسشنامه neo , تفسیر پرسشنامه neopir , نمونه انجام شده تست نئو , نمونه انجام شده آزمون نئو , نمونه اجرا شده تست نئو , نمونه اجرا شده آزمون نئو , نمونه تفسیر آزمون نئو

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر