امروز: یکشنبه 21 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق با موضوع علم رباتیک

تحقیق با موضوع علم رباتیک دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 24 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 32

تحقیق با موضوع علم رباتیک 32صفحه قالب ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 36,400 تومان

خرید

توضیحات:

تحقیق با موضوع علم رباتیک

32صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

پیشگفتار:

هدف این مقاله بررسی علم رباتیك و آشنایی با دانش و فناوری وابسته به ابزارهای مكانیكی كنترل شونده به وسیله رایانه می‌باشد چون بعضی ها بدین باورند كه ربات ها حتماً ماشین های سیار انسان نما هستند كه تقریباً قابلیت انجام هر كاری را دارند.

انتظار می رود مطالب این مقاله برای خواننده ای كه آشنایی مقدماتی با ربوتیك و یا اصلاً آشنایی ندارد به سادگی قابل فهم باشد.

به منظور آشنایی خوانده به ربوكاپ نیز مطالبی در این مورد در پایان بیان نموده ایم.

چكیده:

رباتیك دانش وابسته به ابزارهای مكانیكی كنتزل شونده به وسیله رایانه می‌باشد. در اینجا ما شما را با انواع ربات ها از قبیل ساده و پیچیده و ربات هایی كه دارای حس‌گر هستند آشنا می كنیم و خواهیم گفت كه ربات ها توسط ریزپردازشگرها و ریزكنترل گرها كنترل می شوند. همچنین ویژگی های یك روبات را مطالعه می كنیم.

حركت در ربات ها مسئله قابل توجهی است و ربات ها را می توان مكرراً برنامه ریزی كرد و چند كاره می باشند و كارآمد و مناسب برای محیط اند. در آخر شما را با تاریخچه Robocup آشنا خواهیم نمود.

مقدمه:

روباتیك:

روباتیك (یا روبوتیك) دانش و فناوری وابسته به ابزارهای مكانیكی كنترل شونده به وسیله رایانه می‌باشد. برای نمونه ماشین های خودكار روباتیك عموماً در خطوط مونتاژ خودروها مشاهده می گردند.

بر خلاف تصور افسانه ای عمومی از رباتها به عنوان ماشینهای سیار انسان نما كه تقریباً قابلیت انجام هر كاری را دارند، بیشتر دستگاههای روباتیك در مكانهای ثابتی در كارخانه ها بسته شده اند و در فرایند ساخت با كمك كامپیوتر، اعمال قابلیت انعطاف، ولی محدودی را انجام می دهند چنین دستگاهی حداقل شامل یك كامپیوتر برای نظارت بر اعمال و عملكردها و اسباب انجام دهنده عمل مورد نظر، می‌باشد. علاوه بر این، ممكن است حسگرها و تجهیزات جانبی یا ابزاری را كه فرمان داشته باشد بعضی از رباتها، ماشینهای مكانیكی نسبتاً ساده ای هستند كه كارهای اختصاصی مانند جوشكاری یا رنگ افشانی را انجام می دهند، كه سایر سیستم های پیچیده تر كه به طور همزمان چند كار انجام می دهند، از دستگاههای حسی، برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای كنترل كارشان نیاز دارند. حسگرهای یك ربات ممكن است بازخورد حسی ارائه دهند، طوریكه بتوانند اجسام را برداشته و بدون آسیب زدن، در جای مناسب قرار دهند. ربات دیگری ممكن است دارای نوعی دید باشد، كه عیوب كالاهای ساخته شده را تشخیص دهد. بعضی از رباتهای مورد استفاده در ساخت مدارهای الكترونیكی، پس از مكان یابی دیداری علامتهای تثبیت مكان بر روی برد، می توانند اجزا بسیار كوچكی را در جای مناسب قرار دهند. ساده ترین شكل رباتهای سیار، برای رساندن نامه در ساختمانهای اداری یا جمع آوری و رساندن قطعات در ساخت، روباتها همانند كامپیوترها قابلیت برنامه ریزی دارند. بسته به نوع برنامه ای كه شما به آنها می‌دهید. كارها و حركات مختلفی را انجام می دهند. رشته دانشگاهی نیز تحت عنوان روباتیك وجود دارد كه به مسایلی از قبیل 1-حسگرها 2-مدارات 3-بازخوردها 4-پردازش اطلاعات 5-بسط و توسعه روباتها می پردازد. روباتها انواع مختلفی دارند از قبیل روباتهای شمشیرباز، دنبال كننده خط، كشتی گیر، فوتبالیست و روباتهای خیلی ریز تحت عنوان ریز روباتها، روباتهای پرنده و غیره نیز وجود دارند. روباتها برای انجام كارهای سخت و دشواری كه بعضی مواقع انسانها از انجام آنها عاجز یا انجام آنها برای انسان خطرناك هستند. مثل روباتهایی كه در نیروگاه های هسته ای وجود دارند استفاده می شوند.

فهرست برخی ازمطالب:

ویژگیهای یك روبات 5
اندام شناسی روبات های انسان نما 6
ربات 7
ریشه واژه ربات 8
قوانین ربوتیك 8
دسته بندی ربات ها 9
ساختار عمومی یك ربات 9
برنامه نویسی در ربات 11
تقسیم بندی تاریخی ربات ها 12
سنسورها در ربات 13
كه عشق تنها قطره ای از دریای محبت آنهاست 32

ویژگیهای یك روبات 5
اندام شناسی روبات های انسان نما 6
ربات 7
ریشه واژه ربات 8
قوانین ربوتیك 8
دسته بندی ربات ها 9
ساختار عمومی یك ربات 9
برنامه نویسی در ربات 11
تقسیم بندی تاریخی ربات ها 12
سنسورها در ربات 13
كه عشق تنها قطره ای از دریای محبت آنهاست 32

قیمت فایل فقط 36,400 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق با موضوع علم رباتیک

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر