امروز: یکشنبه 14 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق با موضوع ساختمان CPU

تحقیق با موضوع ساختمان CPU دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 80 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 54

تحقیق با موضوع ساختمان CPU 54صفحه قالب ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 49,400 تومان

خرید

توضیحات:

تحقیق با موضوع ساختمان CPU
54صفحه قالب ورد قابل ویرایش

تحقیق با موضوع ساختمان CPU

54صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

CPU یا Processor اساسی‌ترین جزء یك كامپیوتر می‌باشد. CPU یك آی- ‌سی یا تراشه یا Chilp است كه از مدارات مجتمع فشرده زیادی تشكیل شده است. بعبارت دیگر مهمترین آی- سی یك كامپیوتر زیر‌پردازنده یا CPU آن است. محل قرار گرفتن آن روی برد داخلی و درجای ویژه‌ای از مادربرد قرار دارد. در سراسر جهان شركتهای زیادی به تولید این آی- سی پرداخته‌اند از معروفترین آنها می‌توان ریز‌پردازنده Motorolla-Intel و AMD و Cyrix را نام برد.

ریز‌پردازنده ، از واحدهای گوناگونی تشكیل شده كه هر واحد وظیفه خاصی را انجام می‌دهد. با قرار گرفتن این واحدها در كنار یكدیگر یك ریزپردازنده به صورت یك مجموعه مجتمع و فشرده تشكیل می‌شود. هر ریزپردازنده از واحدهای زیر تشكیل شده است.

1- واحد محاسبه و منطق (ALU)

این واحد شامل مداراتی است كه می‌تواند محاسبات برنامه‌های كامپیوتری را انجام دهد. مثلاً مجموع دو عدد را بطور منطقی محاسبه می‌كند. ALU مخفف كلمات Artimatic -Logic - Unit  است.

2- واحد كنترل CU یا Control - Unit این واحد بر واحد ورودی و خروجی حافظه‌های گوناگونی نظارت می‌كند و چگونگی ورود و خروج آنها را كنترل می‌كند.

3- حافظه‌های ثابت یا Register 

هر ریزپردازنده برای جمع‌آوری اطلاعات نیاز به یك محل موقت دارد تا داده‌ها را در داخل آنها قرار داده و در مواقع لزوم از آنها استفاده نماید، كه این محلهای موقت را حافظه‌های ثابت یا Register می‌گویند.

4- حافظه‌های پنهان یا Cache

حافظه مخفی یا Cache یك حافظه سریع است كه مورد استفاده CPU قرار می‌گیرد.بعبارت دیگر چون سرعت عملیات CPU زیاد است لذا اطلاعات نیز باید با سرعت زیاد از حافظه اصلی خوانده و پردازش شود ،‌اما سرعت حافظه اصلی كمتر از سرعت CPU است، لذا خواندن اطلاعات با مكث همراه می‌شود، این حالت انتظار باعث كند شدن سرعت كامپیوتر می‌گردد. به منظور جبران این وضع از واحدی به نام Cache استفاده می‌كنندكه سرعت آن برابر سرعت CPU است. در نتیجه مقداری از محتویات حافظه اصلی كه مورد استفاده CPU است به حافظه Cache منتقل می‌گردد تا در موقع خواندن و نوشتن با سرعت CPU مطابقت داشته باشد.

فهرست برخی ازمطالب:

 ساختمان CPU

 آشنایی با تعریف عملیات CPU

 آشنایی با تراكم عناصر ساختمانی در پردازنده 

 آشنایی با سرعت ساعت سیستم

 آشنایی با سرعت خارجی سیستم

 آشنایی با سرعت داخلی سیستم

 آشنایی با مدیریت انرژی پردازنده 

 آشنایی با ولتاژ عملیات پردازنده 

 آشنایی با خاصیت MMX در پردازنده 

قیمت فایل فقط 49,400 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق با موضوع ساختمان CPU

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر