امروز: چهارشنبه 10 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق با موضوع پست الكترونیكی و نیاز كتابخانه ها و مراكز اطلاع رسانی به آن

تحقیق با موضوع پست الكترونیكی و نیاز كتابخانه ها و مراكز اطلاع رسانی به آن دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 17 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20

تحقیق با موضوع پست الكترونیكی و نیاز كتابخانه ها و مراكز اطلاع رسانی به آن 20صفحه قالب ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 20,400 تومان

خرید

توضیحات:

تحقیق با موضوع پست الكترونیكی و نیاز كتابخانه ها و مراكز اطلاع رسانی به آن

20صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

چکیده 
مقاله حاضر به تعریف ، تاریخچه وکاربرد پست الکترونیکی دربخشهای مختلف کتابخانه ازجمله کاربرد آن در واحد مرجع، واحد انتخاب وسفارش ، سازماندهی اطلاعات ، تهیه مجلات الکترونیکی،اشاعه اطلاعات ،گروهای مباحثه ونیاز کتابداران به آن می پردازد ودرپایان مزایا و مشکلات استفاده از پست الکترونیکی در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی ذكر شده است. 
کلید واژه ها
پست الکترونیکی – کتابخانه ها و مراکزاطلاع رسانی  - پست الكترونیكی ، انتخاب وسفارش- پست الكترونیكی ، سازماندهی اطلاعات-  پست الكترونیكی ،كتابداران-  اشاعه اطلاعات - گروه های بحث الكترونیكی
مقدمه 
هزاران سال است که دیگر ، دیدار و گفتگوی حضوری تنها برآورنده نیاز انسان به ارتباط نیست و بشر همواره به دنبال سریع ترین راه برای برقراری ارتباط بوده است ، شبکه ها بر اساس همین تمایل انسان به برقراری ارتباط با دیگران بنا نهاده شده اند.(مدیری،1376،49)
پست الکترونیکی یکی از مهمترین و پراستفاده ترین خدمات شبکه ارتباطی اینترنت محسوب می شود و قابلیت ارسال و دریافت هرنوع پیام اعم از متن ، تصویر ، صوت ،... را به شکل الکترونیکی ( رقومی ) دارد. پست الکترونیکی شباهت زیادی به پست معمولی دارد. پست الکترونیکی همچون پست معمولی دارای فرستنده ، گیرنده ، محمل و پیام است با این تفاوت که تمامی اجزای آن کامپیوتری می باشد. (شیری ، 1378 ، 32 )
پست الکترونیکی ، امکان ارتباط همزمان افراد را فراهم می سازند ، به عبارت دیگر فرستنده هر وقت بخواهد پیام خود را ارسال می کند و گیرنده نیز هروقت بخواهد پیام مورد نظر را بخواند. در واقع لازم نیست فرستنده و گیرنده پیام ، ارتباط همزمان داشته باشند. هنگام ارسال یک نامه الکترونیکی ، پیام از یک رایانه به رایانه دیگر می رود تا به مقصد برسد و در مقصد به صندوق پستی سیستم گیرنده می رود و در یک فایل(inbox) ذخیره می شوند.

چکیده مقاله حاضر به تعریف ، تاریخچه وکاربرد پست الکترونیکی دربخشهای مختلف کتابخانه ازجمله کاربرد آن در واحد مرجع، واحد انتخاب وسفارش ، سازماندهی اطلاعات ، تهیه مجلات الکترونیکی،اشاعه اطلاعات ،گروهای مباحثه ونیاز کتابداران به آن می پردازد ودرپایان مزایا و مشکلات استفاده از پست الکترونیکی در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی ذكر شده است. کلید واژه هاپست الکترونیکی – کتابخانه ها و مراکزاطلاع رسانی  - پست الكترونیكی ، انتخاب وسفارش- پست الكترونیكی ، سازماندهی اطلاعات-  پست الكترونیكی ،كتابداران-  اشاعه اطلاعات - گروه های بحث الكترونیكیمقدمه هزاران سال است که دیگر ، دیدار و گفتگوی حضوری تنها برآورنده نیاز انسان به ارتباط نیست و بشر همواره به دنبال سریع ترین راه برای برقراری ارتباط بوده است ، شبکه ها بر اساس همین تمایل انسان به برقراری ارتباط با دیگران بنا نهاده شده اند.(مدیری،1376،49)پست الکترونیکی یکی از مهمترین و پراستفاده ترین خدمات شبکه ارتباطی اینترنت محسوب می شود و قابلیت ارسال و دریافت هرنوع پیام اعم از متن ، تصویر ، صوت ،... را به شکل الکترونیکی ( رقومی ) دارد. پست الکترونیکی شباهت زیادی به پست معمولی دارد. پست الکترونیکی همچون پست معمولی دارای فرستنده ، گیرنده ، محمل و پیام است با این تفاوت که تمامی اجزای آن کامپیوتری می باشد. (شیری ، 1378 ، 32 )پست الکترونیکی ، امکان ارتباط همزمان افراد را فراهم می سازند ، به عبارت دیگر فرستنده هر وقت بخواهد پیام خود را ارسال می کند و گیرنده نیز هروقت بخواهد پیام مورد نظر را بخواند. در واقع لازم نیست فرستنده و گیرنده پیام ، ارتباط همزمان داشته باشند. هنگام ارسال یک نامه الکترونیکی ، پیام از یک رایانه به رایانه دیگر می رود تا به مقصد برسد و در مقصد به صندوق پستی سیستم گیرنده می رود و در یک فایل(inbox) ذخیره می شوند.

فهرست برخی ازمطالب:

چکیده 

کلید واژه ها

مقدمه 

 پست الکترونیکی چیست ؟

تاریخچه استفاده از پست الکترونیکی 

 کاربرد پست الکترونیکی در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی 

پست الکترونیکی بعنوان ابزاری برای انتخاب و سفارش 

 دیگر کاربردهای پست الکترونیکی در واحد تهیه و شفارش :

کاربرد پست الکترونیکی و سازماندهی اطلاعات (فهرستنویسی و رده بندی)

کاربرد پست الکترونیکی در واحد نشریات

کابرد پست الکترونیک در بخش اشاعه اطلاعات

شیوه های استفاده از پست الکترونیکی در خدمات اشاعه اطلاعات 

گروههای مباحثه کتابداری و اطلاع رسانی

مجلات الکترونیکی 

گروههای خبری 

کاربرد پست الکترونیک در واحد امانت

کتابداران و پست الکترونیکی 

مزایای پست الکترونیکی در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی 

مشکلات و معایب استفاده از پست الکترونیکی

نتیجه گیری 

قیمت فایل فقط 20,400 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق با موضوع پست الكترونیكی و نیاز كتابخانه ها و مراكز اطلاع رسانی به آن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر