امروز: شنبه 20 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق هیسوسول ها، مفهوم ها و تعریف های خاک

تحقیق هیسوسول ها، مفهوم ها و تعریف های خاک دسته: کشاورزی و زراعت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 3207 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

دانلود فایل تحقیق هیسوسول ها،مفهوم‌ها و تعریف‌های خاك 28 ص در قالب Word

قیمت فایل فقط 5,200 تومان

خرید

توضیحات :
دانلود فایل تحقیق هیسوسول ها،مفهوم‌ها و تعریف‌های خاك 28 ص در قالب Word

بخشی از متن :
مقدمه
مفهوم‌ها و تعریف‌های خاك
ما باید راههاى گوناگون تفكر درباره خاكها را در نظر بگیریم. براى مثال، خاك به عنوان محیطى براى رشد گیاهان زمینى تعریف شده است. یك چنین تعریفى براى هدف‌هاى ما رضایت‌بخش است، زیرا به چیز دیگرى غیر از خاك وابسته است. دریاچه‌ها، اقیانوسها، خزه اسفاگنوم، یخچال‌ها و حتى پوست انسان نیز محیط‌هاى براى رشد كپك‌ها، جلبك‌ها، گلسنك‌ها، خزه‌ها و برخى گیاهان عالى به شمار مى‌روند. نیكى فراف (1999) خاك را به عنوان پوست تحریك شده پوست زمین تعریف مى‌كند. خاك موجودیى ناپایدار است. گردابى است از ماده آلى و معدنى با حركت كند.
زمین‌شناسان ممكن است خاك را به صورت واحد پوستی از پیكره زمین شناختى مواد بپندارند كه از آن راه همه ماده‌ها مى‌باید در چرخه فرسایش از سنگ به ته‌نشست‌ها گذر كنند. شیمیدان‌ها ممكن است خاك را به صورت شیشه یا لوله آزمایشى بنگرند كه ماده‌هاى كانى به وسیله نیروها و عامل‌هاى طبیعی در آن قرار داده شده و براى تامین عنصرهاى غذاى مورد نیاز گیاه، كود به آن افزوده شده است. از دید بوم‌شناسان خاك بخشى از محیط است كه زیر تاثیز جانداران قراردارد و به نوبه خود بر جانداران اثر مى‌گذارد. براى دیرین شناسان یا انسان شناسان، خاك یكى از چندین مدرك گذشته است. هنرمندان و فیلسوفان در خاك آمیخته زیباى از نیروهاى زندگی و مرگ را می‌بینند. با اینكه خاك به عنوان جزء اصلی «مادر زمین» می‌نگرد، ما برای هدف‌های خود خاك را به صورت پیكره طبیعی درنظر می‌گیریم كه در واكنش با آب و هوا و جانداران تغییر می‌كند. ما به این دگرگونی‌ها پیدایش خاك می‌گوییم.
هیستوسول در رده‌بندی خاك به خاك‌هایی كه از مواد آلی تشكیل شده‌اند و از 12 تا 18 درصد وزنی كربن عالی دارد، گفته می شود. (histos به معنی بافت و solum به معنی خاك) مواد آلی یاد شده از بافت‌های گیاهی و جانوری و مواد به دست آمده از تجزیه آنها به وجود آمده است. عامل اصلی پایداری این گونه مواد به مدت طولانی تا عمق بیش از 40 سانتیمتر، وجود وضعیت بی‌هوازی در حالت اشباع یا آب پیش از عملیات زهكشی است. در هر كجا كه آب به اندازه كافی فراهم بوده و اساساً چه در مناطق معتدل و چه در درون مناطق قاره‌ای و یا ساحلی و یا حتی در صحاری و مناطق استوایی و قطبی، هیستوسول‌ها در طی دوران هلوسن (ده هزار سال گذشته) تشكیل شده‌اند.
هیستوسول‌هایی كه در مناطق گود زمین تشكیل می‌شوند به اقلیم وابسته نمی‌باشند. در حالی كه دیگر هیستوسول‌ها وابسته به اقلیم و بارندگی‌ هستند و برای تامین آب و عناصر غذایی به جریان رودخانه‌ها وابسته‌اند نه تراوشهای زیرزمینی. هیستوسول‌هایی كه در مناطق كوهستانی وجود دارند. بجز چند روز بعد از بارندگی سنگین هیچگاه از آب اشباع نیستند. آنها یا كم عمق‌اند یا كاملا سنگلاخی، ‌و ریشه گیاه تنها در ماده آلی رشد می‌كند.
و...
فهرست مطالب
مقدمه 1
مفهوم‌ها و تعریف‌های خاك 1
فرآیندهای تشكیل خاك‌های هیستوسول‌ 5
شرح هیستوسول‌ها 9
كاربرد هیستوسول‌ها 11
طبقه‌بندی هیستوسول‌ها 12
خاك‌های آلی (هیستوسول‌ها) 16
مواد آلی برای محیط‌های گلدانی 18
ماده آلی خاك 20
ته نشست‌های آلی 22
توزیع و تجمع پیت‌ها 23
انواع پیت‌ها 23
حفظ اراضی مرطوب 24
نتیجه‌گیری نهایی 25
منابع 27

قیمت فایل فقط 5,200 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق هیسوسول ها , مفهومها و تعریفهای خاک , مقاله تحقیق هیسوسول ها مفهومها تعریفهای خاک

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر