امروز: شنبه 1 مهر 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

فایل ترجمه شده رشته محیط زیست: تشخیص پوسیدگی قارچ با استفاده از آزمون-آنتی بادی و ایمونواسی

فایل ترجمه شده رشته محیط زیست: تشخیص پوسیدگی قارچ با استفاده از آزمون-آنتی بادی و ایمونواسی دسته: محیط زیست
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 471 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 7

تشخیص پوسیدگی قارچ با استفاده از آزمونآنتی بادی و ایمونواسی (ایمنى شناسى) تشخیص زود هنگام پوسیدگی چوب می تواند عمر چوب را طولانی کند آنتی بادی ها پروب (ردیاب) ایده آل برای تشخیص قارچ هستند که باعث تباهى¬زیستی (biodeterioration) میشوند چرا که بسیار خاص هستند و می توانند غلظت آنتی ژن قارچ را در ساختارهای بسیار پیچیده، مانند چوب تعیین کنند آنتی باد

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

تشخیص پوسیدگی قارچ با استفاده از آزمون-آنتی بادی و ایمونواسی (ایمنى شناسى)

 تشخیص زود هنگام پوسیدگی چوب می تواند عمر چوب را طولانی کند. آنتی بادی ها پروب (ردیاب) ایده آل برای تشخیص قارچ هستند که باعث تباهى­زیستی (bio-deterioration) میشوند چرا که بسیار خاص هستند و می توانند غلظت آنتی ژن قارچ را در ساختارهای بسیار پیچیده، مانند چوب تعیین کنند. آنتی بادی پلی کلونال (Polyclonal) نقاط شیمیایی متعددی از مولکول هدف را تشخیص میدهد، در مورد کار ما یک گلیکوپروتئین قارچی است، در حالی که آنتی بادی های مونوکلونال یک توالی خاص پروتئین را در مولکول هدف تشخیص میدهند.  هر دو آنتی بادی پلی کلونال و مونوکلونال به طور جداگانه و یا به صورت هماهنگ برای طراحی فرمت های مختلف روش بررسی برای تشخیص اولیه پوسیدگی چوب استفاده شده است؛ بسته به ارگانیسم هدف و فرمت آزمون، روش تحقیق می تواند به صورت خاص و یا در طیف گسترده، کمی یا کیفی طراحی شود. آزمون ایمنی شناسی برای قارچ پوسیدگی چوب ، از حداقل حساسیت تا حساس ترین، شامل روش تحقیق آگلوتیناسیون ذرات، روش ایمونواسی  dot -blot، روش آنزیم متصل به immunesorbent (ELISA) و روش ایمونواسی جذب ذرات است.

مقدمه
پوسیدگی چوب در اثر قارچ پوسیدگی- قهوه ای به طور معمول با داشتن چهار مرحله توصیف شده است، هر چند مراحل با هم همپوشانی دارند و به وضوح نمی توان از هم جدا کرد (1). پوسیدگى  اولیه زمانی رخ می دهد که قارچ پوسیدگی کلونی تشکیل میدهد و آنزیم آزاد میکنند؛ هیچ مدرکی قابل مشاهده­ای از آسیب وجود ندارد. در حین پوسیدگی اولیه، تغییرات جزئی در رنگ و یا بافت رخ می دهد، اما پوسیدگى  مشخص نیست. پوسیدگی متوسط ​​شامل تغییرات آشکار در رنگ و بافت است، هر چند ساختار چوب هنوز هم به نظر می رسد که دست نخورده است. پوسیدگى  پیشرفته واضح است، زیرا ساختار چوب تحت تاثیر قرار میگیرد؛ چوب قهوه ای ، و ترد و با ظاهر زاویه ای می شود.روش های حساس برای تشخیص پوسیدگی در چوب، به خصوص در مراحل اولیه، مدت طولانی است که توسط مسئولین بازرسی و حفاطت چوب در حال بررسی است (2). روش های سنتی در عرصه مانند صدای چوب، بازرسی بصری حفرات ، و کاوش مکانیکی برای تشخیص پوسیدگی های پیشرفته مفید هستند (1). با این حال، مراحل اولیه پوسیدگى  به سختی قابل شناسایی است و پوسیدگى  اولیه نمی تواند توسط روش های سنتی در عرصه تشخیص داده شود (2،3) . روش های آزمایشگاهی سنتی مانند کشت و آزمایش میکروسکوپی قابل اعتماد هستند. با این حال، وقت گیر هستند و نیاز به پرسنل حرفه ای آموزش دیده و تجهیزات آزمایشگاهی دارند. اگر روش عرصه بتواند پوسیدگی را قبل از کاهش استحکام تشخیص دهد، لذا تیمارهای درمانی می توانند برای شناسایی پوسیدگی و جلوگیری از آسیب بیشتر به چوب استفاده شوند (2،4).

تشخیص پوسیدگی اولیه برای بازرسی چوب مهم است. پوسیدگى  اولیه به سختی قابل تشخیص است زیرا از نظر بصری ریز و اغلب در داخل چوب یا در زیر زمین اتفاق می افتد. از نظر بصری، تغییرات ماکروسکوپی در رنگ یا بافت شواهد احتمالی پوسیدگى  اولیه هستند؛ تنها حضور فیزیکی قارچ قطعی در نظر گرفته میشود. بررسی میکروسکوپی تشخیص هیف با قابلیت اتصال به گیره شواهد قطعی از پوسیدگى  اولیه ارائه میکند (1). روش های غیر بصری شناسایی پوسیدگى  اولیه شامل کشت قارچ از چوب آلوده، و آزمون های مختلف فیزیکی، مانند تغییر در خواص استحکام، آکوستیک، و الکتریکی است (3، 4).

قیمت فایل فقط 19,500 تومان

خرید

برچسب ها : ترجمه آماده محیط زیست قارچ , پوسیدگی , منابع طبیعی , جنگل

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر