امروز: شنبه 1 مهر 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت کارگاه آموزشی محاسبات سلولی و قلب راکتور

دانلود پاورپوینت کارگاه آموزشی محاسبات سلولی و قلب راکتور دسته: فیزیک
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 3607 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 128

این فایل حاوی مطالعه کارگاه آموزشی محاسبات سلولی و قلب راکتور می باشد که به صورت فرمت PowerPoint در 128 اسلاید قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید

قیمت فایل فقط 15,600 تومان

خرید

چکیده محتوای فایل:

کارگاه آموزشی محاسبات سلولی و قلب راکتور

CITATION  &WIMS

WIMS  کد محاسبات سلولی

کد محاسبات سلولی راکتور:

برای بدست آوردن توزیع شار نوترون حرارتی و مقدار ضریب تکثیر موثر می بایست به حل معادلات ترابرد پرداخت.  در عمل محاسبات مورد نیاز مهندسی توسط روشهای یقینی محقق میشود.

متاسفانه با روشهای یقینی حل معادلات ترابرد در کل  راکتور با منظور نمودن جزییات آن  و  وابستگی سطح مقطع ها به انرژی عملی نیست.   به این  دلیل روش حل به  دو مرحله اصلی تقسیم میشود:

1- محاسبات شبکه راکتور(محاسبات سلولی)

2- محاسبات قلب راکتور (شامل تمامی اجزا تشکیل دهنده قلب)

 ثابت های گروهی از محاسبات شبکه راکتور (محاسبات سلولی) بدست آمده و برای محاسبه ضرایب معادلات مرحله دوم بکار می روند. در محاسبات  شبکه راکتور با درنظرگرفتن هرسه متغِیر مستقل در معادلات ترابرد نوترون تقریب هایی صورت میگیرد:

 الف) - استفاده از گروههای انرژی: سطح مقطع های نوترونی توابع پیچیده ای از انرژی بوده و لازم است که آنها را به طریقی در بازه های گسسته انرژی میانگیری نماییم.

ب)- ساده سازی نمایش هندسی-اغلب مسایل واقعی سه بعدی بوده و معمولا تقریب آنها به مدلهای دوبعدی ویا یک بعدی با شرایط مرزی مناسب ضروری است. در چنین مدلی برایMESH انجام محاسبات عددی تغییرات شار نوترون میتوان محدوده را به اجزا گسسته یا تقسیم نمود.

ج)- کاهش درجه پراکندگی غیرهمگن- تقریبهایی بیشتر بسته به درجه قابلِیت و پیچیدگی شبکه و محاسبات سیستم راکتور معرفی میشوند.

از آنجایی که مخلوط همگنی از سوخت و کندکننده به زنجیره خودکار واکنشها منجر نخواهد شد لازم است که سوخت را از کند کننده جدا کنیم.  سوخت به صورت گروهی میله یا صفحه آرایش یافته که در بین آنها موادی نظیر گرافیت-آب معمولی یا آب سنگین وجود دارد- در نظر گرفته می شود.  در این مواد نوترونها با کمترین میزان جذب تا سطح انرژی های حرارتی کند میشوند.  خنک نمودن میله ها یا صفحه های سوخت از طریق جریان خنک کننده از مجاری ایجاد شده میان قطعات سوخت حاصل میشود.        سوخت حاوی غلافی است که محصولات شکافت را از آب خنک کننده جدا میسازد.  بنابراین هر راکتور حرارتی اعم از تحقیقاتی و نوع قدرت غیرهمگن می باشد. میله یا صفحه  سوخت به همراه غلاف و قسمت کندکننده متصل به آن سلول واحد را تشکیل می دهد.  سلول واحد بنا بر نوع راکتور هندسه های متفاوتی خواهد داشت.  به عنوان مثال سلول واحد متداول برای راکتورها عبارتند از:                                             

    1- شش وجهی با میله سوخت استوانه ای در مرکز(هگزاگونال)                                  2- شش وجهی منتظم با میله استوانه ای

(مثلثی)                                                     

3- سلول واحد یک صفحه سوخت که از دو طرف با غلاف پوشیده شده و با آب احاطه شده است.                                                                                         

در مفهوم چنین فرض شده است که سلول واحد عنصر تکرار پذیر شبکه راکتور می باشد

محاسبات نوترونی قلب راکتور

هدف از انجام محاسبات قلب یک راکتور محاسبه توزیع شارنوترون در داخل قلب و محاسبه ضریب تکثیر موثر قلب میباشد.  برای محاسبه جمعیت نوترونها در داخل قلب – باید عوامل تولید و اتلاف نوترونها در داخل قلب را مورد بررسی قرار دهیم.  برای این منظور بایستی معادله زیر را که به معادله ترابرد نوترون معروف است –حل نماییم:    

قیمت فایل فقط 15,600 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت کارگاه آموزشی محاسبات سلولی و قلب راکتور , پاورپوینت کارگاه آموزشی محاسبات سلولی و قلب راکتور , کارگاه آموزشی محاسبات سلولی و قلب راکتور , کارگاه آموزشی محاسبات سلولی , قلب راکتور , راکتور

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر