امروز: چهارشنبه 10 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق هیپاسروساروس ( دایناسور كلاه خود دار)

دانلود تحقیق هیپاسروساروس ( دایناسور كلاه خود دار) دسته: زیست شناسی
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 10 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 6

آناتومی هیپاسروساروس یك دایناسور بزرگ، گیاهخوار، با تاج توخالی و منقار اردكی ( یك هادروسار) بود كه شبیه به كورتیوساروس بود این دایناسور حدود 30 فوت(9متر) طول داشت و تقریبا 40 ردیف دندان گونه ای، یك نوك بدون دندان و یك ردیف از سوزن های كوتاه كه بر روی ستون فقرات آن رشد كرده و یك بال كوچك را بر روی پشت آن شكل داده بود، داشت

قیمت فایل فقط 18,000 تومان

خرید

آناتومی:

هیپاسروساروس یك دایناسور بزرگ، گیاهخوار، با تاج توخالی و منقار اردكی ( یك هادروسار) بود كه شبیه به كورتیوساروس بود. این دایناسور حدود 30 فوت(9متر) طول داشت و تقریبا" 40 ردیف دندان گونه ای، یك نوك بدون دندان و یك ردیف از سوزن های كوتاه كه بر روی ستون فقرات آن رشد كرده و یك بال كوچك را بر روی پشت آن شكل داده بود، داشت.

این دایناسور یك تاج استخوانی توخالی بر روی سر طویل خود داشت كه شبیه به یك كلاه خود مسطح بود( شبیه به تاج كوریتوساروس اما ضخیم تر).

سوراخهای بینی هیپاسروساروس به سمت تاج بالا آمده بود. این دایناسور از تاج به منظور ایجاد صدا، ایجاد سرما، نمایشهای دوستانه به منظور جفت گیری و تشخیص جهت بو استفاده می كرد. نرها تاج بزرگتری نسبت به ماده ها و جوانترها داشتند. این دایناسور یك نوك بدون دندان و صدها دندان گونه ای داشت كه از آنها به منظور خرد كردن غذا استفاده می كرد، بر روی دو پا راه میرفت، بازوهای كوتاه تر و دمی طویل و سنگین داشت، این دایناسور هیچ وسیله دفاعی طبیعی نداشت.

زمان زیست:

هیپاسروساروس در طول دوره كرتاسه حدود 70تا72 میلیون سال پیش تا پایان مزوزوئیك یعنی عصر دایناسورها زندگی می كرد. دایناسورهای هم عصر هیپاسروساروس ها در كرتاسه پایانی (در آمریكای شمالی) عبارتند از: آلبرتوساروس، كوریتوساروس، نانوتیرانوس، پاراسارولوپوس، ائوپلوسفالوس، كریتوساروس،و پاكی رینوساروس بودند.

رفتار هیپاسروساروس:

هیپاسروساروس احتمالا" از دایناسور های گله ای بود. این دایناسور در جنگلهای مرطوب زندگی می كرد و به منظور تولید مثل از نواحی ساحلی به نواحی مرتفع تر مهاجرت می كرد.

تخمها:

آشیانه ای كه احتمالا" متعلق به هیپاسروساروس بود، در دویلزكولی در نزدیكی آلبرتا- كانادا یافت شد. آشیانه بزرگ بود و تخمهای گرد همراه با استخوان هایی مربوط به جنینهای نوك اردكی كه احتمالا" مربوط به هیپاسروساروس بوده اند یافت شد. این تخمها كه هم اندازه میوه طالبی هستند در ردیفهایی گذاشته می شدند و احتمالا" به وسیله ماسه و گیاهان پوشیده می شدند.

تغذیه:

هیپاسروساروس یك دایناسور گیاهخوار بود كه از برگهای سوزنی شكل درختان كاج، دانه ها، میوه ها، شاخه های كوچك و برگهای ماگنولیا تغذیه می كرد.

هوش:

هیپاسروساروس یك اورنیتوپود بود كه هوش آن(یا EQ که از روی نسبت مفز به بدن جانور محاسبه می شود)در میان دایناسور ها متوسط بود.

قیمت فایل فقط 18,000 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق هیپاسروساروس , دایناسور كلاه خود دار , آناتومی هیپاسروساروس , تغذیه هیپاسروساروس , هوش هیپاسروساروس , رفتار هیپاسروساروس , زمان زیست هیپاسروساروس , تحقیق دایناسور

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر