امروز: شنبه 13 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق و پژوهش، اختلالات خلقی، اضطرابی، تفکر و روانی در روانشناسی

تحقیق و پژوهش، اختلالات خلقی، اضطرابی، تفکر و روانی در روانشناسی دسته: روانپزشکی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 255 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 120

این تحقیق در مورداختلالات خلقی، اضطرابی، تفکر و روانی در روانشناسی در 120 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش و شامل مقدمه،اختلالات خلقی، اضطرابی، تفکر و روانی در روانشناسی،علل اختلالات دوقطبی،روشهای درمانی روانشناسی،بیماری های روانی،اختلال افسرده خویی،اختلال وسواس فکری یا عملی،درمان وسواس،اختلال افسردگی،اختلال وسواس،افکار وسواسی، انواع اختلالات تفکر

قیمت فایل فقط 15,600 تومان

خرید

این تحقیق در مورداختلالات خلقی، اضطرابی، تفکر  و روانی در روانشناسی در 120 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش و شامل مقدمه،اختلالات خلقی، اضطرابی، انواع اختلالات تفکر و راه های درمان آنها,اختلالات تفکر,اختلال تفکر در بیماران روانی,اختلال در فرم وجریان تفکر,پرش افکار,ذهن خوانی, شایع ترین تفکر  و روانی در روانشناسی،علل اختلالات دوقطبی،روشهای درمانی روانشناسی،بیماری های روانی،اختلال افسرده خویی،اختلال وسواس فکری یا عملی،درمان وسواس،اختلال افسردگی،اختلال وسواس،افکار وسواسی، و...و منابع می باشد.

همچنین بررسی میشود:

فهرست

مقدمه9

ذهن‌خوانی؛ شایع‌ترین اختلال تفکر15

وسواس؛ مزاحم‌ترین اختلال تفکر16

هذیان؛ شدیدترین اختلال تفکر16

گسستگی یا بی ربط گویی.. 17

افسانه بافی.. 19

اختلال اضطراب بیماری.. 48

علت اختلال اضطراب بیماری.. 50

نظریه فروید : 50

رفتارگرایی: 51

شناخت گرایان: 51

سوگیری های شناختی: 51

فاجعه امیز کردن.. 52

نظریه براون: 52

عوامل اجتماعی فرهنگی: 52

عوامل بیولوژیک: 52

انواع اختلال دو قطبی.. 54

اختلال خلق ادواری (Cyclothymia) 54

علل اختلالات دوقطبی.. 54

علایم اختلالات دو قطبی.. 55

روشهای درمانی روانشناسی.. 63

مراقبت از کودکان.. 68

بیماری های روانی از نظر شدت و ضعف به 2 گروه: 68

سایکوز چیست؟73

اختلال افسردگی اساسی.. 75

علل زیست شناختی.. 77

علل روانی اجتماعی.. 78

همه گیری شناسی اختلال افسرده خویی.. 78

نظام حسی.. 82

وضعیت ظاهری.. 82

ملاک‌های DSM-IV-TR در مورد افسردگی اساسی.. 82

خصوصیات مرتبط با سن.. 84

خصوصیات پیوسته84

راه‌های غلبه بر افسردگی.. 87

انواع87

اختلال وسواس فکری یا عملی.. 88

ملاک‌های تشخیصی.. 88

وسواس.... 89

وسواس عملی.. 89

بیماری‌زایی.. 90

تأثیرات وسواس (OCD) بر روی زندگی فرد مبتلا.. 90

روان‌کاوی.. 90

همه‌گیری.. 90

درمان وسواس.... 91

تومور آدرنال.. 110

ام‌اس.... 110

تشخیص افتراقی.. 111

اختلال افسردگی.. 115

علایم افسردگی عبارتند از: 115

اختلافات خانوادگی.. 117

اختلال وسواس.... 121

یکی از این وسواس ها اختلال اجباری میباشد: 122

اشکال مختلف وسواس – جبری.. 122

آداب تکرار و اجبارهای شمارش.... 123

کندی اجبار گونه123

آداب صرفه جوئی و اندوختن.. 123

اقدامات کمکی جهت  وسواس.... 123

تقویت جسمانی.. 123

عدم اعتقاد به افکار وسواسی.. 123

آوردن افکار وسواسی به ذهن از روی عمد123

رها کردن یکباره وسواس.... 124

منابع.. 124

مقدمه

اختلالات خلقی یک دسته از مشکلات روحی و روانی هستند و متخصصین از این اصطلاح برای توصیف انواع افسردگی و اختلالات قطبی استفاده می‌کنند. کودکان، نوجوانان و افراد بزرگسال همگی ممکن است به اختلالات خلفی دچار شوند. البته تشخیص اختلالات خلقی در کودکان و نوجوانان مشکل‌تر است چرا که آنها نمی توانند به خوبی احساس خود را بیان کنند. انجام روان درمانی، مصرف  داروهای ضدافسردگی، دریافت مشاوره و به کارگیری روش‌های مراقبت از خود، می‌توانند به درمان اختلالات خلقی کمک کنند.

اختلالات خلقی مختلف به لحاظ شدت و مدت زمان بروز علائم با یکدیگر متفاوت هستند. در برخی موارد افسردگی خفیفی که حداقل دو هفته به طول انجامیده است، می‌تواند در صورا عدم درمان اقدام مناسب به افسردگس شدید و اساسی تبدیل شود. تمامی بیماری‌ها دارای دو بعد روانی و فیزیکی هستند. این خود بیمار است که برای درمان خود به پزشک مراجعه می‌کند و نه خود بیماری، پس فرآیند تشخیص بیماری، چگونگی حس کردن نشانه‌های بیماری و نحوه‌ی توصیف علائم همگی جنبه‌ی روانی و احساسی دارند. اگر ما رویکردی "زیستی-روانی-اجتماعی" نسبت به بیماری‌ها داشته باشیم و همیشه (نه فقط جنبه‌ی فیزیکی بلکه) تمامی جنبه‌های زیستی، روحی و روانی و اجتماعی زندگی خود را بسنجیم، در آن صورت احتمال آنکه بیماری‌های روحی و روانی خود را نادیده بگیریم کمتر است. با توجه به تمامی این جوانب ما می‌توانیم متوجه بسیاری از مشکلات فیزیکی و مشکلات روحی و روانی ناشی شده از مشکلات فیزیکی شویم

تظاهرات بالینی تمام بیماریها ٬چه بیماریهای روانی وچه امراض داخلی ٬حاصل واکنشهای پیچیده عوامل بیولوژیک ٬اجتماعی ـفرهنگی وروانی است . در مورد بیماریهای روانی جنبه زیستی ـ روانی ـ اجتماعی تظاهرات بالینی آشکارتر است .هر چند که ممکن است نقش این عوامل از فردی به فردی دیگر ودرهرشخصی از زمانی به زمان دیگر کاملا متفاوت باشد .

از نظر روانپزشکی تطابق به عوامل زیستی ٬ روانی ٬ و اجتماعی مفهوم کلی بهنجار بودن را مشخص می سازد و ناتوانی تطابق به صورت اختلال در افکار ٬ احساسات واعمال ظاهر می گردد.ما در این قسمت به اختلالات تفکر می پردازیم .اختلال تفکر، اغلب در آسیب‌های مغزی و سایکوز‌ها مشاهده می‌شود، اما ممکن است علائمی همچون پرش افکار در بیماران مانیک نیز مشاهده شود اختلال در تفکر، معمولا از طریق اختلالاتی که در تکلم یا نوشتن نمودار می‌شود، تشخیص داده می‌شود. تفکر، جریان هدفدار عقاید، نمادها و تداعی‌ها که در مقابل یک مساله یا کار شروع شده و به نتیجه‌‌ای واقع‌گرایانه منتج می‌شود. توالی منطقی این جریان حاکی از طبیعی بودن تفکر است. انحراف‌‌های گاه به گاه از منطق که لغزش‌های فرویدی نیز خوانده می‌شود، جزئی از تفکر نرمال خوانده می‌شود اختلال در تفکر به سه بخش تقسیم می‌شود که عبارتند از:

یک. اختلال کلی در فرم یا فرآیند تفکر که شامل اختلالات زیر است:

الف. اختلال روانی: سندرم رفتاری یا روانی با اهمیت بالینی، همراه با ناراحتی یا ناتوانی که واکنش قابل انتظار در مقابل حادثه‌ای خاص نباشد.

قیمت فایل فقط 15,600 تومان

خرید

برچسب ها : اختلالات خلقی، اضطرابی , تفکر و روانی در روانشناسی , علل اختلالات دوقطبی , روشهای درمانی روانشناسی , بیماری های روانی , اختلال افسرده خویی , اختلال وسواس فکری یا عملی , درمان وسواس , اختلال افسردگی , اختلال وسواس , افکار وسواسی , انواع اختلالات تفکر و راه های درمان آنها , اختلالات تفکر , اختلال تفکر در بیماران روانی , اختلال در فرم وجریان تفکر , پرش افکارذهن خو

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر