امروز: دوشنبه 19 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق ریکلوزر

دانلود تحقیق ریکلوزر دسته: برق
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 873 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 55

در سیستمهای توزیع فشار متوسط از ریکلوزر به منظور حذف خطاهای گذرا، ایزوله کردن خطاها، مدیریت ساختار شبکه و در نتیجه افزایش قابلیت اطمینان سیستم استفاده می شود ریکلوزرها نقش اساسی در قابلیت اطمینان شبکه های توزیع ایفاء می کنند و به همین دلیل انتخاب تعداد کافی و محل مناسب برای آنها یک عامل مهم در طرح این سیستمها است استفاده از ریکلوزر باعث افزایش قاب

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

فهرست مطالب

مقدمه

فصل اول: ریکلوزر

الف ) ساختمان داخلی 

 ب ) انواع ریکلوزرهای بکار رفته در شبکه 20KV

a -  ریکلوزر GVR با رلهPANACEA

b -  ریکلوزر GVR با رله POLARR

c - ریکلوزر   ENTEC

 ج ) اتصالات ریکلوزر به شبکه نصب ریکلوزر و فواصل نصب آن

 د تابلو کنترل ریکلوزر

 ه ) عوامل آسیب دیدگی ریکلوزر ها 

فصل دوم: انواع اتصال کوتاه درخطوط فشار متوسط 

فصل سوم: مبانی نظری ریکلوزر

فصل چهارم: بررسی فنی عملکرد ریکلوزر

فصل پنجم: قابلیت اطمینان سیستمهای توزیع

فصل ششم: طرح مساله تعیین محل ریکلوزرها و تابع هدف آن 

فصل هفتم: فرموله کردن تابع هدف برحسب متغیرها

فصل هشتم: روش کمینه سازی تابع هدف 

فصل نهم: مطالعه فیدر نیروگاه شهر مشهد

فصل دهم: برنامه پروژه (matlab)

فصل دهم: جداول و نمودارها

مقدمه

از ابتدای شروع کار صنعت برق تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز بخشهای مختلف مصرف ، به این شبکه ها اهمیت ویژه ای بخشیده است . معهذا به علت گستردگی و پراکندگی شبکه های توزیع و عبور آن از حاشیه شهرها و روستاها ونیزمزارع ونقاط پر درخت وکوهستانی ، جلوگیری از بروز عیوب گذرا در این شبکه ها که موجب خاموشی های نا خواسته میشود را مشکل ساخته است . تمامی دست اندرکاران این صنعت در تمام جهان پیوسته در جهت نیل به تأمین برق مطمئن و پایدارتر نمودن شبکه برق رسانی آنها بر مبنای سود دهی اقتصادی و جلوگیری از زیانهای مادی و معنوی و نابسامانیهای  گذشته بوده است.

در سیستمهای توزیع فشار متوسط از ریکلوزر به منظور حذف خطاهای گذرا، ایزوله کردن خطاها، مدیریت ساختار شبکه و در نتیجه افزایش قابلیت اطمینان سیستم استفاده می شود. ریکلوزرها نقش اساسی در قابلیت اطمینان شبکه های توزیع ایفاء می کنند و به همین دلیل انتخاب تعداد کافی و محل مناسب برای آنها یک عامل مهم در طرح این سیستمها است. استفاده از ریکلوزر باعث افزایش قابلیت اطمینان سیستم، کاهش انرژی توزیع نشده و درنتیجه افزایش درآمد شرکتهای توزیع می شود. از طرفی چون قیمت ریکلوزرها قابل توجه است؛ لذا استفاده از آنها، باید برای شرکت های توزیع برق توجیه اقتصادی داشته باشد. بنابراین نیاز است که تعداد و مکانهای نصب بهینه ریکلوزرها را تعیین نمود.

انتخاب تعداد و محل مناسب کلیدها و ریکلوزرها یک کار دشوار در طرح سیستمهای توزیع می باشد. شرکتهای برق با استفاده از تجربیات گذشته شان و اطلاعات مشترکین و ملا حظات دیگر تعداد و محل مناسب ریکلوزرها را انتخاب می کنند. تا کنون روشهایی هم برای مطالعات تئوریک این مساله ارائه شده است. در این روشها از الگوریتم ژنتیک در مرجع [3و4] و شبیه سازی پروسه گرم و سرد کردن فلزات در مرجع  (Simulated Annealing) [2]، آنالیز حساسیت و توپولوژی شبکه در مرجع [5] استفاده شده است. انتخاب تعداد و محل ریکلوزرها به عوامل زیادی نظیر ملاحظات قابلیت اطمینان، نوع مشترکین ، تغییرات بار، هزینه های نصب و نگهداری و غیره بستگی دارد. بنابراین باید منافع و هزینه های این کار بررسی شود بطوریکه همه عوامل مزبور را دربرگیرد. در این جا یک تکنیک کمینه سازی هزینه ارائه می شود که در آن هزینه های سرمایه گذاری و هزینه های قابلیت اطمینان درنظر گرفته می شود.

مساله پیدا کردن تعداد و محل ریکلوزرهای لازم در شبکه های توزیع شعاعی بزرگ، جزء مسائل بهینه سازی ترکیبی به حساب می آید. حل اینگونه مسائل با روشهای بهینه سازی غیرخطی مرسوم مشکل می باشد. تابع هدف در این مساله ، یک تابع غیرخطی است. در مرجع [6] روشی برای تعیین مکان بهینه کلیدهای جداکننده در سیستمهای توزیع ارائه شده که با انجام اصلاحاتی همان روش را برای تعیین تعداد و محل بهینه ریکلوزرها ارائه می کنیم. در اینجا ؛ تابع هدف چنان فرموله می شود که یک تابع غیرخطی از متغیرهای دودوئی بدست می آید و سپس با توجه به شکل کلی تابع هدف، یک روش بسیار ساده و سریع جهت بهینه کردن آن ارائه می شود. این روش یک روش مستقیم و منطقی است که پاسخ بهینه مطلق را در اختیار می گذارد و نیاز به زمان طولانی ندارد. همچنین امکان رسیدن به یک پاسخ بهینه موضعی وجود ندارد. در اینجا به چگونگی فرموله کردن مساله بهینه سازی برحسب متغیرهای دودوئی و روش حل آنها با مثالهای ساده ارائه شده است و در پایان چگونگی فرموله کردن مساله بهینه سازی برحسب متغیرهای دودوئی و یافتن پاسخ بهینه آن برای یک فیدر از شهر مشهد (فیدر نیروگاه ) که شبكه های هوایی 20KV شركت توزیع نیروی برق آن با وسعت بیش از 303/6637 كیلومتر است ارائه می شود .

باین امید كه با سعی و تلاش و رعایت یكایك پیشنهادات اصلاحی و راهكارهای ارائه شده در آینده بسیار نزدیك به اصول صرفه جوئی در هزینه ها، جلوگیری از خاموشی ها و استفاده بهینه از تجهیزات شبكه كه از اهداف اصلی ایزو 9002 و 14001 می باشد بیشتر از گذشته جامه عمل بپوشانیم .

 1) ریکلوزرهای تکفاز :

برای حفاظت خطوط تکفاز، مانند انشعابهای یک فیدر سه فاز بکار می رود و همچنین برای شبکه های سه فازی که همه بارشان بصورت تکفاز می باشد مورد استفاده قرار می گیرد . بنابراین موقعیکه یک اتصالی دائمی یک فاز با نول پیش آید ، تنها همان فاز قطع شده در حالیکه 3/2 سیستم برقدار می باشد .

2) ریکلوزرهای سه فاز :

در جاهائیکه لازم است که بر اثر اتصال کوتاه هر سه فاز با هم قطع شوند بکار می رود . همچنین برای جلوگیری از یک فاز شدن بارهای سه فاز، مانند موتورهای بزرگ  سه فاز بکار می رود . این ریکلوزرها دارای دو نوع عملکرد می باشند :

 (Aتریپ تکفاز و قطع کامل سه فاز: هر فاز بطور مستقل در مقابل اتصالیها قطع و وصل می شود و وقتیکه یک اتصالی دائمی برروی یک فاز پیش آید هر سه فاز توسط یک رابط مکانیکی باهم قطع می گردند .

B)  تریپ سه فاز و قطع کامل سه فاز: در این عملکرد برای هر اتصالی فاز به نول ، فاز و فاز و یا سه فاز ، تمام کنتاکتها همزمان با هم برای تریپ باز میشوند و عمل قطع و وصل برای هر سه فاز همزمان است .

الف) ساختمان داخلی:

قیمت فایل فقط 18,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پروژه ریکلوزر , ریکلوزر GVR با رلهPANACEA , ریکلوزر ENTEC , ریکلوزر GVR با رله POLARR , انواع ریکلوزرهای بکار رفته در شبکه 20KV , عوامل آسیب دیدگی ریکلوزر ها , اتصالات ریکلوزر به شبکه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر